Psychonauts 2 – humor, akcja, psychodela. Zobacz polski zwiastun

Psychonauts 2
Psychonauts 2

Nadszedł czas na uchylenie rąbka tajemnicy, dotyczącej fabuły i gameplay’u, gry Psychonauts 2. Już tylko nieco ponad miesiąc dzieli nas od premiery drugiej części przygód Raza, autorstwa Double Fine Productions. Przygodowa platformówka, po brzegi wypełniona humorem, zadebiutuje 25 sierpnia z dedykowaną wersją na konsole XSX|S, pozwalającą grać w 120 fps. Na fanów łamigłówek czeka solidna dawka zagadek, eksploracji, jak również surrealizmu i szalonego tempa – a to wszystko dostępne w Xbox Game Pass na konsole i PC już w dniu premiery.  

Psychonauts 2 to ciąg dalszy przygód Raza, dobrze znanego bohatera z pierwszej części z 2005 roku. Czego spodziewać się po sequelu? Od strony technicznej – oprawy w rozdzielczości 4K, ulepszonej mechaniki, oraz płynności na poziomie 120 klatek na sekundę.

Z kolei historia „dwójki” rozpoczyna się, gdy główny bohater spełnia swoje marzenie i dołącza do ekipy, jak on, posiadącej niezwykłe umiejętności. Przybywając do siedziby Psychonauts, Raz dowiaduje się, że drużyna jest w niebezpieczeństwie. Jej przeciwnicy próbują wskrzesić martwą Maligulę, potężne medium i seryjną morderczynię w jednym. Zadaniem graczy będzie odszukanie sojuszników głównej antagonistki przy wykorzystaniu specjalnej zdolności wnikania w umysły innych, jaką dysponuje Raz. 

W trailerze przedstawiono wiele przedziwnych lokacji – wszystkie w kinowej, barwnej trójwymiarowej grafice. Oprócz głównej misji, jaką jest zapobiegnięcie zniszczenia agencji Psychonauts, produkcja oferuje mnóstwo sekretów oraz znajdziek. Całość jest utrzymana w akrobatycznym stylu, typowym dla najlepszych gier zręcznościowych. Najlepiej widać to w systemie walk, pełnym ekwilibrystyki. Z kolei fabuła gry okraszona jest unikalnym humorem – równoważącym skupienie, konieczne przy rozwiązywaniu kolejnych zagadek.  

Drugi nabór do agencji Psychonauts rozpoczyna się już 25 sierpnia w ramach Xbox Game Pass (konsole, PC).

Tagi: ,