Premiera Pixmax 8K VR opóźniona

| @Dawidci | | Przeczytasz w 2 min.
Pimax 8k White

Niektórzy mówią, że VR już się skończył, ale ja jestem zdania, że jeszcze się nie zaczął. Do tej pory na rynek wyszło tak naprawdę niewiele urządzeń VR, ale powoli ta cała maszyna idzie do przodu. Nie tak dawno na Kickstaterze zakończyła się zbiórka pieniędzy (gdzie zebrano razem ponad 4 miliony dolarów) na Pixmax 8K (a także 5K), które ma być nowym i znacznie lepszych VR od HTC Vive jak i Oculus Rift. Premiera tego urządzenia miała być jeszcze na początku bieżącego roku, ale niestety potrzebne są jeszcze pewne poprawki. Jednak lepiej otrzymać produkt później niż irytować się z powodu usterek.

Ostateczna data premiery nie została określona, ale Pixmax 8K VR można się spodziewać najwcześniej w drugim kwartale 2018 roku. Poza tym nawet jak dojdzie do premiery, to prawdopodobnie sytuacja będzie podoba jak w przypadku początków HTC Vive oraz Oculus Rift, czyli to urządzenie będzie zmagało się ze słabą dostępnością. Jednak najważniejsze jest, by Pixmax 8K VR został dostarczony i nie zawiódł.

Poniżej znajdziecie specyfikację Pixmax 8K (w nawiasach znajdą się parametry HTC Vive):

  • Pole widzenia – 200 stopni (110 stopni)
  • Rozdzielczość – 2*3840×2160 (2*1080 x 1200)
  • Częstotliwość odświeżania – 75/90 Hz (90 Hz)

Przedstawiłem jedynie te elementy specyfikacji, które uznałem za najbardziej godne uwagi. Więcej szczegółów na temat Pixmax 8K VR możecie znaleźć pod TYM LINKIEM. Wracając do specyfikacji, to jak widać różnice są ogromne, jeśli chodzi o pole widzenia oraz rozdzielczość. Co prawda częstotliwość odświeżania nie jest zbyt imponująca (prawdopodobnie nad tym też pracuje zespół odpowiedzialny za Pixmax 8K), ale wystarczająca.

Źródło: https://uploadvr.com/pimaxs-8k-vr-headset-delayed-ces-plans-revealed/

Dyskusja

Komentarzy ( 1 )

  1. Anonim napisał(a):

    Fajnie się zapowiada, ale do tego potrzeba jeszcze lepszego sprzętu… drogo. Jeszcze sobie poczekam na VR.

Dodaj komentarz

TWEETS

Call of Duty: Black Ops 4 - nowy zwiastun i zawartość Mystery Box - https://t.co/QAh1MI8xRM https://t.co/v3qWy3zR6g
Soul Calibur VI - Voldo wkracza do gry - https://t.co/RSpNzEKRQO https://t.co/jbvBGYybWu

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch