Pokemony rodem z Polski. Ruszyła zbiórka na Anitons

Anitons
Anitons

Czy są tu jacyś fani kieszonkowych potworów? Jeśli tak, to być może zainteresuje was fakt, że w Polsce powstaje tytuł mocno inspirowany produkcjami od Game Freak i Nintendo.

Anitons to gra RPG w otwartym świecie, którą jedną z głównych cech będzie właśnie kolekcjonowanie potworów. Mechanizm najbardziej znamy z serii Pokemon, ale przewijał się on także w kilku innych grach, np. Ni No Kuni. Założenia Anitonów będą bardzo proste: eksplorować świat, łapać potworki i używać ich do walk z innymi osobami lub rozwijać swoją bazę, by mogła ona pomieścić jeszcze więcej zwierząt.

Ze szczegółowymi informacjami, między innymi opisem fabuły, świata gry i typów Anitonów, można zapoznać się w zbiórce na Kickstarterze (link). Tam też znajdziemy opcję wsparcia gry. Warto zauważyć, że autorzy obiecują wiele celów do spełnienia podczas zbiórki. Podstawowa wersja wymaga do zebrania 75 tys dolarów, a późniejsze gole zapewniają np. tryb multiplayer, system pogodowy, premierę na konsolach, czy nowe regiony i potwory.

Tytuł jest w bardzo wczesnym stanie, ale już teraz może do siebie przyciągnąć pomysłem. Za grę odpowiada gliwickie studio 2BIGo, mające w swoim dorobku kooperacyjne Lumberhill. Do końca zbiórki zostało 29 dni, a gra zdążyła już zebrać prawie 13 tys dolarów. Trzymamy kciuki, by inicjatywa skończyła się sukcesem.