Pokémon Sword lepsze od Star Wars Jedi: Upadły zakon – wyniki sprzedaży z Wielkiej Brytanii

Pokemon Sword I Shield
Pokemon Sword I Shield

Choć dla wielu Star Wars Jedi: Upadły zakon było największą premierą ubiegłego tygodnia, to jednak większa moc była z Pokémon Sword. Przynajmniej na Wyspach. Pokemony zaliczyły bowiem świetny tydzień otwarcia i zdobyły szczyt brytyjskiej listy sprzedaży, wyprzedając chłopca z mieczem świetlnym i serdecznego przyjaciela w postaci Pokémon Shield. Pierwszą piątkę zamykają Call of Duty: Modern Warfare oraz Fifa 20. Dzieło wielkiego mistrza i człowieka orkiestry – Death Stranding, spadło z miejsca drugiego na ósme, a Need for Speed Heat wypadło z pierwszej dziesiątki i znalazło się na miejscu jedenastym.

O rozmiarze sukcesu ekskluzywnego tytułu na konsolę Nintendo niech świadczy, że jest to w UK największa premiera tytułu na wyłączność w tym roku. Gra w premierowym tygodniu sprzedała się lepiej niż takie hity jak Luigi’s Mansion 3, Days Gone, Death Stranding czy Gears 5. W tym roku lepiej sprzedawały się tylko takie marki, jak nowe Call of Duty oraz FIFA 20, a z gier z uniwersum lepszy strat zaliczyło trzy lata temu Pokemon Moon i Pokemon Sun, płynące wówczas z falą sukcesu Pokemon Go.

EA co prawda nie może mówić o porażce, ale chyba oczekiwało bardziej spektakularnych wyników. Star Wars Jedi: Upadły zakon zaliczyło nieco gorszy start niż Star Wars: Battlefront 2, ale biorąc pod uwagę o wiele lepsze przyjęcie, z pewnością odbije to sobie w kolejnych tygodniach i okresie świątecznym.

Warto dodać, że wśród czterdziestu notowanych na liście gier, znalazł się Terminator Resistance. Polska produkcja zadebiutowała na 38 miejscu.

10 najchętniej kupowanych gier w ubiegłym tygodniu w Wielkiej Brytanii:

  1. Pokémon Sword
  2. Star Wars Jedi: Upadły zakon
  3. Pokémon Shield
  4. Call of Duty: Modern Warfare
  5. FIFA 2020
  6. Luigi’s Mansion 3
  7. Pokémon Sword and Shield: Dual Edition
  8. Death Stranding
  9. Mario Kart 8 Deluxe
  10. Mario & Sonic at the Olympic Games Tokyo 2020