Pierwszy zwiastun polskiego serialu 1983 od Netflixa

| @Kr4ju | | Przeczytasz w 2 min.
1983

1983 to pierwszy polski serial oryginalny Netflixa. Dzisiaj trafił pierwszy zwiastun produkcji, który zdradza datę premiery. Na serial będziemy musieli jeszcze trochę poczekać, bo na platformie streamingowej pojawi się 30 listopada.

Ośmioodcinkowy serial będzie trzymający w napięciu thrillerem konspiracyjnym, rozgrywającym się w alternatywnej rzeczywistości i Polsce z roku 2003, gdzie wartka akcja kryminalna przeplatać się będzie z miłosną historią. Wszystko to na tle międzynarodowego spisku w pełnym tajemnic świecie, w którym to Polska zdaje się rozdawać karty.

Oficjalny opis fabuły:

Straszliwy atak terrorystyczny z 1983 roku pogrzebał polskie nadzieje na wyzwolenie i zapobiegł upadkowi Związku Radzieckiego. Dwadzieścia lat później zimna wojna wciąż trwa w najlepsze. Student prawa z ideałami i skompromitowany oficer śledczy odkrywają spisek, który pozwolił utrzymać żelazną kurtynę i represyjne państwo policyjne w Polsce. Teraz, w 2003 roku, po dwóch dekadach pokoju i dobrobytu, przywódcy reżimu wcielają w życie tajny plan obmyślony wspólnie z nieoczekiwanym przeciwnikiem jeszcze w latach 80. Spisek nie tylko radykalnie odmieni Polskę i wpłynie na życie jej obywateli, ale odmieni losy całego świata. Intryga odkryta przez bohaterów może wzniecić rewolucję, a rządzący nie cofną się przed niczym, żeby zachować ją w tajemnicy.

Pomysłodawcą, twórcą i autorem scenariusza serialu jest Joshua Long. Za produkcję odpowiadają firmy The Kennedy/Marshall Company i The House Media Company. Producentami wykonawczymi serialu są Frank Marshall i Robert Zotnowski, a także polski producent Andrzej Besztak oraz Joshua Long, Maciej Musiał i Agnieszka Holland. Za reżyserię odpowiadają: Katarzyna Adamik, Olga Chajdas, Agnieszka Holland i Agnieszka Smoczyńska. Autorami zdjęć są Tomasz Naumiuk i Arkadiusz Tomiak. Za scenografię odpowiada Anna Anosowicz, a za kostiumy – Katarzyna Lewińska. Muzykę do serialu skomponował Antoni Komasa-Łazarkiewicz.

W serialu występują Maciej Musiał, Robert Więckiewicz, Michalina Olszańska, Andrzej Chyra, Zofia Wichłacz, Edyta Olszówka, Mirosław Zbrojewicz, Krzysztof Wach, Patrycja Volny, Wojciech Kalarus oraz Ewa Błaszczyk.

Serial będzie można obejrzeć od 30 listopada wyłącznie na Netflixie.

Zwiastun serialu 1983

Źródło: Netflix

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

TWEETS

Sheltered – indyk w postapokaliptycznych klimatach zmierza na Nintendo Switch https://t.co/lASVxt5JaV https://t.co/g3RhQc0ptV
Salt and Sanctuary doczekało się fizycznego wydania https://t.co/OLDlbWzKG3 https://t.co/LQE0J5RIL4

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch