Path of Exile 2 ujawnione. Jest też pierwszy fragment rozgrywki!

Mikołaj Ciesielski | @MiChU_0l7 | | Przeczytasz w 2 min.
Path Of Exile 2
Path Of Exile 2

Twórcy gry, czyli studio Grinding Gear Games, ujawniło, że trwają prace nad Path of Exile 2. Prezentacji wspomnianej produkcji, która odbyła się na konwencie ExileCon, towarzyszył również 14-minutowy materiał wideo, zawierający fragmenty rozgrywki.

Deweloperzy nie zdecydowali się jednak na ujawnienie daty premiery. Wiemy jedynie, że pod koniec 2020 roku będziemy mogli wypróbować grę za sprawą beta testów.

Warto podkreślić, że Path of Exile 2 nie będzie odrębną produkcją. Tak naprawdę „dwójka” pojawi się na rynku w formie obszernej aktualizacji do pierwowzoru. Twórcy podkreślili, że zmian będzie na tyle dużo, że zdecydowano się na dodanie do tytułu odpowiedniego numerku.

Fabuła, która pojawi się wraz z debiutem drugiej części, będzie podzielona na 7 aktów. Przedstawione w niej wydarzenia mają miejsce 20 lat po historii opowiedzianej w pierwszej odsłonie. Ci, którzy nie zdążyli zaznajomić się z kampanią Path of Exile, nie muszą się martwić. Po premierze aktualizacji dostępna będzie opcja wyboru interesującej nas przygody.

W „dwójce” powrócą archetypy klasowe, które poznaliśmy w pierwszej części. Nowością będą natomiast nowe specjalizacje, których pojawi się 19. Posiadać będą odrębne zestawy umiejętności.

Deweloperzy zapowiedzieli również, że wprowadzą przebudowany system zdolności, który oprą na klejnotach. Przebudowane zostanie też drzewko umiejętności pasywnych. Zmiany zajdą także w mechanizmie rozwoju ekwipunku.

Ponadto możemy liczyć na zmiany w oprawie wizualnej. Wraz z premierą opisywanej aktualizacji gra doczeka ulepszonego silnika oraz nowych modeli postaci i animacji.

Warto również wspomnieć, że studio Grinding Gear Games poinformowało, że Path of Exile pojawi się w przyszłości na urządzeniach mobilnych. Podobnie jak wersja na sprzęty stacjonarne, tak i mobilne wydanie będzie w pełni darmowe, pozbawione reklam, a także mikropłatności.

Źródło: https://www.pathofexile.com/exilecon/one

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów