O czym nie zapominać projektując pokój gamingowy?

Pokój dla gracza
Pokój dla gracza

Nowoczesny pokój gamingowy to marzenie wielu nastolatków, którzy lubią przenosić się w wirtualny świat gier. Dla zapalonych graczy najważniejszym elementem takiego wnętrza jest z pewnością odpowiedni i wydajny sprzęt. Oprócz tego warto zadbać jeszcze o wygodne meble, dodatkowe akcesoria i odpowiedni wystrój, które będą sprzyjać pokonywaniu kolejnych leveli.

Jak zatem urządzić pokój gracza? Jakich rzeczy nie może w nim zabraknąć? O czym pamiętać? Przeczytaj nasz artykuł, w którym znajdziesz masę praktycznych porad, dzięki którym z łatwością urządzisz idealny pokój dla miłośnika komputerowych gier.

Wymarzony gaming room – czyli jak urządzić pokój gracza

Pokój gamingowy to królestwo każdego gracza. Największe znaczenie ma oczywiście odpowiednio zorganizowane stanowisko gamingowe. Warto również pamiętać, że najczęściej pokój ten pełni także rolę sypialni oraz miejsca do nauki, dlatego bardzo ważne jest odpowiednie zaplanowanie przestrzeni, która pogodzi wszystkie te funkcje. Oto najważniejsze rzeczy, które należy uwzględnić podczas urządzania pokoju gracza.

Fotel gamingowy

Zapaleni gracze potrafią spędzać przed monitorem długie godziny, dlatego warto zainwestować w zakup specjalnego fotela gamingowego, który zapewni komfort podczas grania. Dla miłośników gadżetów dobrym wyborem może być podświetlany, ledowy fotel, dający wyjątkowy efekt wizualny. Fotel dla gracza posiada wyprofilowane siedzisko wyposażone w specjalne poduszki, dzięki czemu wspiera odpowiednią postawę. Dobre fotele gamingowe powinny posiadać także szerokie możliwości regulacji, takie jak kąt oparcia czy regulowane podłokietniki. Dzięki temu można także dopasować jego wysokość do biurka czy położenia monitora. Prawidłowo dopasowany fotel gamingowy wspiera najczęściej nadwyrężane podczas grania części ciała, przez co zmniejsza ryzyko pojawienia się bóli stawów i kręgosłupa, dlatego warto zadbać o wybór solidnego modelu.

Biurko gamingowe

Poza wygodnym fotelem nieodłącznym elementem pokoju gracza jest także biurko gamingowe. Biurka dla graczy wbrew pozorom różnią się od klasycznych biurek. Przede wszystkim biurka gamingowe wyróżniają się większą powierzchnią, tak aby blat biurka mógł pomieścić kilka monitorów, klawiaturę i pozostałe dodatki. Duże biurko w pokoju gracza powinno posiadać możliwość regulacji oraz przepusty kablowe, ułatwiające poprowadzenie wszystkich niezbędnych kabli. Warto także zwrócić szczególną uwagę na dodatkowe udogodnienia, takie jak kolorowe podświetlenie, uchwyty na napoje, stojak na kabel myszy lub słuchawki gamingowe.

Pomieszczenie Na Gaming Room
Pomieszczenie na gaming room

Akcesoria gamingowe

Odpowiednio wyposażone stanowisko gamingowe z pewnością pomaga gamerom jeszcze bardziej przenieść się do wirtualnego świata gier. Branża gier komputerowych obfituje w różnego rodzaju gadżety, pożądane przez wielu graczy.

Klawiatura

Na biurku gracza z pewnością nie może zabraknąć solidnej, mechanicznej klawiatury. Warto w tym przypadku wybrać klawiaturę o wyższym punkcie aktywacji kliknięcia, która gwarantuje krótszy czas reakcji, co ma kluczowe znaczenie w wielu grach. Klawiatura dla gamera powinna także mieć opcję podświetlenia RGB oraz możliwość dowolnego programowania przycisków.

Myszka

Szczególnie ważnymi cechami w przypadku myszki gamingowej jest jej dopasowanie do ręki gracza oraz precyzyjny sensor. Bardzo przydatne są także programowalne przyciski, które zwiększają jej funkcjonalność i ułatwiają przełączanie różnorodnych funkcji podczas grania. W zależności od upodobań można wybrać model o bardziej klasycznym kształcie lub mysz z podświetleniem RGB o nowoczesnym wyglądzie.

Gaming Room
Gaming room

Słuchawki

Wyjątkowy świat gier to nie tylko obraz, ale również muzyka i efekty dźwiękowe. Dlatego dla wielu gamerów tak ważne są wysokiej jakości słuchawki. Odpowiedni sprzęt zapewni realistyczne odtwarzanie dźwięków i podkręci emocje w czasie najważniejszych momentów ulubionej gry wideo. Słuchawki pomagają także ograniczyć dopływ hałasu z zewnątrz.

GłośnikiAlternatywą dla słuchawek może być zestaw głośników. Ilość głośników powinna być dopasowana do wielkości pokoju – jeśli urządzamy mały pokój gamingowy, wystarczające będą dwa głośniki, które można ustawić na biurku. Dla lepszego efektu można je uzupełnić o subwoofer, odpowiedzialny za odtwarzanie niskich tonów. W większym pokoju gracza można dodać kilka głośników, które stworzą bardziej przestrzenne i realistyczne efekty dźwiękowe.

Pokój Gamingowy
Pokój gamingowy

Oświetlenie w pokoju gamingowym

Projektując pokój gamingowy, warto pomyśleć o prawidłowym oświetleniu. Poza standardowym oświetleniem bardzo popularnym rozwiązaniem są oryginalnie wyglądające podświetlenia w postaci ledowych taśm. Takie oświetlenie daje szerokie możliwości dopasowania do indywidualnych upodobań oraz stylu wnętrza. Podświetlenie RGB często stosowane jest do efektownego oświetlenia półek, obrzeży mebli czy sufitu, tworząc efektowne wnętrze, często nawiązujące charakterem do ulubionych gier. Takie dekoracyjne podświetlenie można także kolorystycznie dopasować od barwy podświetlenia użytego w klawiaturze czy myszce, dzięki czemu całość będzie stanowić spójną całość. W przypadku pomieszczenia, które pełni jednocześnie rolę pokoju gamingowego i sypialni, można umieścić takie oświetlenie tylko na ścianie, przy której stoi biurko. Dzięki temu uzyskamy podział pokoju na dwie strefy – gamingową i sypialnianą.

W przypadku oświetlenia należy także pamiętać, aby nie umieszczać biurka w pobliżu okna ani przed nim, ponieważ wpadające światło może padać bezpośrednio na monitor lub oślepiać gracza. Jeśli mamy ograniczone miejsce i nie ma innej możliwości, powinniśmy zainwestować w dobrej jakości rolety okienne.

Kolor ścian pokoju gamingowego

W aranżacji pokoju gracza zdecydowanie lepiej jest użyć farb w ciemnych kolorach, jak na przykład antracyt lub kobalt, które stworzą odpowiedni klimat. Za pomocą różnych kolorów ścian możemy także odróżnić stanowisko gamingowe od reszty pomieszczenia. Takie rozwiązanie jest szczególnie przydatne, jeśli musimy urządzić mały pokój gamingowy. Miłym dodatkiem na ścianach mogą być kolorowe plakaty z ulubionymi, wirtualnymi postaciami.

Idealne miejsce na komputer
Idealne miejsce na komputer

Miejsce do przechowywania

W pokoju gamingowym każdego młodego człowieka, a tym bardziej gracza, musi znaleźć się także odpowiednia ilość miejsc do przechowywania. Gamerzy często kolekcjonują figurki bohaterów z ulubionych gier. Dlatego też dobrym rozwiązaniem do gaming roomu jest regał lub ścienne półki nadające się do ich przechowywania. Przydatne będą też szafki do przechowywania gamingowych czasopism i dużej ilości płyt z grami. Odpowiedni układ mebli i półek powinien zapewniać łatwy dostęp do najczęściej używanych rzeczy.

Wymarzony pokój gracza – podsumowanie

Niezależnie od tego, czy musimy urządzić mały pokój gamingowy, czy do dyspozycji mamy dużą przestrzeń, przy odrobinie starań i kreatywności możemy stworzyć naprawdę wyjątkowy gaming room. Kluczową kwestią jest tutaj odpowiedniej wielkości biurko oraz ergonomiczne krzesło gamingowe. Warto także zadbać o miejsca do przechowywania, odpowiedni kolor ścian i nowoczesne ledowe oświetlenie, które potrafi nadać wnętrzu iście wirtualnego charakteru. Tak urządzony pokój z pewnością stanie ulubionym miejscem każdego gamera.

Artykuł sponsorowany


Źródło: Artykuł sponsorowany