Nowy zwiastun gry KURSK. Datę premiery poznamy podczas Pixel Heaven

Kamil Kościelniak | @kamilgamerweb | | Przeczytasz w 2 min.
Kursk
Kursk

Firma Jujubee opublikowała dzisiaj nowy zwiastun, długo wyczekiwanej gry KURSK. Co prawda wciąż nie znamy daty premiery, ale twórcy wyjawili przynajmniej, kiedy ją ogłoszą. Otóż  termin debiutu produkcji poznamy podczas panelu „KURSK. Czy nadszedł czas, aby gry opowiadały prawdziwe historie?”, który będzie miał miejsce na tegorocznym festiwalu Pixel Heaven (8-10 czerwca).

KURSK jest tytułem podejmującym niełatwą tematykę. Produkcja bowiem inspirowana jest tragicznymi wydarzeniami, do których doszło w sierpniu 2000 roku na Morzu Barentsa, kiedy to okręt podwodny K-141 Kursk zatonął wraz z załogą. Przyczyny katastrofy do dziś nie zostały w pełni wyjaśnione. Twórcy jednak nie zamierzają żerować na głośnej tragedii, lecz  podjęli się trudnej misji stworzenia pierwszej w historii gry przygodowo-dokumentalnej. Czy ekipa z Katowic sprosta zadaniu? Dowiemy się być może jeszcze w tym roku.

KURSK ukaże się na PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Gra otrzyma także dwa dodatki, w tym jeden wprowadzający wsparcie dla gogli VR. Poniżej możecie zobaczyć najnowszy zwiastun gry wyrenderowany w czasie rzeczywistym bezpośrednio na silniku gry. Oznacza to, że prezentuje on aktualny poziom jakościowy produkcji, tak więc do oficjalnej premiery może być tylko lepiej.

Zwiastun gry KURSK

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów