Connect with us

Cześć, wpisz czego szukasz.

PS3

Nowy SingStar w cyfrowej wersji PS4 vs. PS3

Na pudełkową wersję SingStar Mistrzowska Impreza miłośnicy karaoke muszą jeszcze trochę poczekać, ale goła wersja cyfrowa jest już dostępna (pisaliśmy o tym tutaj). Posiadacze konsoli PlayStation 4 bezpłatnie mogą ją pobrać z PlayStation Store, z kolei posiadacze PlayStation 3 posiadający na swojej konsoli poprzednią wersję nie muszą robić nic, gdyż aktualizacja do najnowszej wersji dokonała się automatycznie. 

Wersje na PS4 i PS3 wyglądają praktycznie identycznie, nie różnią się ani oprawą graficzną, ani rozdzielczością, ponieważ obie wersje działają w Full HD (1080p). Jest jednak kilka różnic. Pierwszą z nich jest fakt, że na PlayStation 3 możemy już spokojnie śpiewać, bez konieczności ponownego pobierania zakupionych wcześniej utworów. Na wycie do mikrofonu lub smarfonu na PlayStation 4 musimy jeszcze poczekać, bo choć premiera cyfrowej edycji na PS3 i Ps4 miała być  tego samego dnia, to nie wiadomo, czy użytkownicy nowszej konsoli nie będą musieli poczekać na oficjalną premierę pudełkowego SingStar Mistrzowska Impreza.

Kolejną różnicą jest brak w wersji na Playstation 4 funkcji wczytywania utworów z płyty. Jest to spory minus, ponieważ wiele osób posiada niezłe kolekcje płyt SingStar nie tylko z PlayStation 3, ale również z PlayStation 2, które staną się bezużyteczne. W wersji na konsolę PlayStation 3 podobnie jak w poprzedniej istnieje możliwość wczytywania utworów z płyty i bez problemu działają również te wydane na PlayStation 2.

Miłośnicy walki o trofea, którzy zdecydują się śpiewać w wersji na PS3, będą zawiedzeni, ponieważ na cyfrowej edycji zostają te trofea, które zdobyliśmy w poprzedniej wersji SingStar. Jeśli chcemy zdobywać nowe pucharki nie pozostaje nam nic innego jak kupić wersję  na płycie. Cena gry to nieco ponad 100 zł., biorąc pod uwagę, że mamy na niej 30 utworów, a piosenka w SingStore kosztuje 5 zł, to teoretycznie jest to opłacalny zakup. Ale tylko teoretycznie, bo raczej trudno o osobę, w której gust trafi cała lista utworów z SingStar Mistrzowska Impreza. 

Jeśli ktoś ma możliwość wyboru i boryka się z dylematem, czy zakupić, bądź pobrać nowy SingStar na PS4 czy PS3, to według mnie na ten moment, edycja na konsolę siódmej generacji ma więcej atutów niż na konsolę ósmej generacji.

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Zobacz także...

QUIZY

Dla naszych czytelników przygotowaliśmy kolejny quiz. Tym razem sprawdzamy czy znacie wszystkie bohaterki z gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Mamy dla Was 16 screenów...

QUIZY

Jeśli odpowiecie prawidłowo na 15 pytań, możecie być z siebie zadowoleni.

QUIZY

Święta za pasem, niby już zima, a śniegu ni ma – a do tego na dworze niemal wiosenna temperatura. Na szczęście, gracze by poczuć prawdziwy...

QUIZY

W dzisiejszym quizie sprawdzimy waszą wiedzę na temat konsoli Xbox 360. Przekonajcie się czy rzeczywiście należycie do teamu zielonych. Mam dla Was 17 pytań, w których...

Advertisement