Nowe trendy w grach, które warto śledzić

Nowe trendy w grach, które warto śledzić
Nowe trendy w grach, które warto śledzić

2021 na skutek trwającej pandemii stał pod znakiem przeskładania premier oraz problemów z dostępnością nowych konsol. Co przyniesie nam nowy rok 2022?

Jeśli chodzi o branżę gier wideo, rok 2021 był pełen zapowiedzi. Pomiędzy długimi opóźnieniami i eksperymentalnymi trendami technologicznymi, szybko stało się jasne, że rok 2022 będzie znaczącym i pełnym nowych trendów okresem dla graczy.

Futurystyczne koncepcje, takie jak Metaverse i blockchain gaming zaczęły pojawiać się coraz częściej w rozmowach przez cały 2021 rok. Niektóre z największych firm na świecie wyłożyły na te idee poważne pieniądze, zapewniając, że będą obecne przez długi czas i zapoczątkują wiele dyskusji w mediach społecznościowych.

W tym roku gracze powinni spodziewać się nieprzewidywalnych i ekstremalnych dodatków. Oto trendy, na które warto zwrócić uwagę w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Premiery opóźnione przez pandemię

To będzie kosztowny i największy pod względem premier rok od 2017. Nawet szybki rzut oka na aktualny harmonogram wydawniczy jest onieśmielający. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, do końca roku gracze otrzymają Elden Ring, S.T.A.L.K.E.R. 2, Horizon Forbidden West, God of War Ragnarok, Gran Turismo 7, Starfield, Splatoon 3 oraz sequel The Legend of Zelda: Breath of the Wild. A to tylko część premier.

Głównym powodem, dla którego rok 2022 wygląda w tej chwili tak tłoczno, jest fakt, że kilka z tych gier miało wystartować w 2021 roku, ale zostały opóźnione z powodu pandemii. Przy obecnym wzroście popularności wariantu Omicron, nie wygląda na to, by rozwój gier miał w najbliższym czasie powrócić do 100% wydajności. Istnieje spora szansa, że część z tych premier może zostać przesunięta na 2023 rok.

Nowe Trendy W Grach, Które Warto śledzić (3)

Metaverse

Jeśli nie śledzicie na bieżąco nowinek technologicznych, w 2021 roku Metaverse mogło brzmieć jak zupełnie nowa koncepcja. Było to w dużej mierze dzięki Meta (dawniej Facebook) ambitnej idei cyfrowej zapoczątkowanej przez rebranding i kosztowną kampanię marketingową. Nieważne, że Metaverse istniało już od ponad dekady dzięki takim grom jak Roblox, Fortnite, a nawet Second Life. Mark Zuckerberg sprawił, że opinia publiczna w końcu zwróciła na to uwagę.

Teraz, gdy jest to modna koncepcja, można się spodziewać, że w 2022 roku firmy jeszcze wyraźniej podkreślą związek między grami a Metaverse. Prawdopodobnie pojawi się więcej projektów, które nie tyle będą grami wideo, co sandboxami, w których gracze będą mogli spędzać czas w wirtualnej przestrzeni (z zestawem słuchawkowym VR lub bez).

Spodziewajcie się więcej koncertów w grze, wydarzeń specjalnych i cyfrowych dóbr, które będzie można kupić za walutę w stylu V-Bucks. Granica między „grą” a „doświadczeniem” będzie się bardzo zacierać.

NFT

Jeśli myślałeś, że szum wokół NFT i kryptowalut to tylko chwilowa moda w 2021 roku- nic bardziej mylnego. Firmy zajmujące się grami video dopiero zaczęły eksperymentować z tą technologią i nie ma powodu, by sądzić, że w najbliższym czasie przestaną. Giganci tacy jak EA i Square Enix dokonali ogromnych inwestycji w technologię blockchain, które prawdopodobnie zaowocują w nowym roku. Już wkrótce będziesz mógł kupować i posiadać wirtualne dobra w wielu popularnych grach, jeśli tylko będziesz miał portfel pełen kryptowalut. Jak go zapełnić? W tym artykule dowiesz się, który robot inwestycyjny jest najlepszy.

Nie obędzie się to jednak bez walki. Wielu graczy okazało się być odpornymi na ten pomysł, walcząc z każdą firmą, która odważy się wprowadzić nowe trendy technologiczne. Obecny eksperyment Ubisoftu z NFT ma słaby start, a planowana integracja NFT w S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl spotkała się z tak dużym sprzeciwem, że twórcy gry całkowicie odwołali swoje plany. Każdy większy projekt związany z grami NFT spotka się z szybkim odzewem w mediach społecznościowych. Jest to tylko kwestia tego, czy firmy uważają, że warto przetrwać burzę.


Źródło: Artykuł zewnętrzny