Nowa aktualizacja do Fortnite ogranicza rozgrywkę cross play

Kamil Kościelniak | @kamilgamerweb | | Przeczytasz w 1 minutę
Fortnite Nintenod Switch
Fortnite Nintenod Switch

Fortnite było dotąd jedyną produkcją zapewniająca niemal nieograniczoną rozgrywkę międzyplatformową. Sytuacja jednak uległa zmianie na skutek najnowszej aktualizacji 8.10, która podzieliła graczy konsolowych na dwie kategorie. Do tej pory posiadacze Nintendo Switch mogli zmierzyć się z właścicielami konsol PlayStation 4 i Xbox One, teraz taka rozgrywka nie będzie możliwa. Nintendo Switch zostało bowiem przydzielone do jednej grupy z grającymi na urządzeniach mobilnych.

Skąd taka zmiana? Być może Epic Games zdecydowało się na taki ruch ze względu na specyfikę (precyzja kontrolerów, zasięg widzenia) oraz gorszy stan techniczny wersji na konsolę Nintendo. Deweloperzy nie do końca poradzili sobie z optymalizacją i Fortnite nie działa w 60 klatkach na sekundę. W takiej sytuacji gracze na konsolach PlayStation 4 i Xbox One mieli na starcie przewagę nad graczami z przenośnej konsoli.

Sytuacja jest jednak o tyle zabawna, że na całej sytuacji stracą gracze z urządzeń mobilnych z systemem iOS i Android, gdyż w starciu z posiadaczami Switcha, to oni będą w mniej komfortowej sytuacji.

Dodaj komentarz

avatar

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów