Nom Nom Galaxy – recenzja

Nom Nom

Wszechświat jest głodny, a głód ten należy zaspokoić. Czym? Oczywiście zupą! W grze Nom Nom Galaxy wcielamy się w rolę zarządcy fabryki, który jest odpowiedzialny za produkcję tego ważnego dla kosmitów dania. Nom Nom Galaxy stworzona przez PixelJunk Inc. jest połączeniem gry platformowej z strategią ekonomiczną.

Do naszych zadań należy budowanie linii produkcyjnej, dostarczanie do niej składników i obrona bazy przed konkurencją. Podczas pierwszej misji szukamy surowców na małej planecie na końcu galaktyki, z tego co zbierzemy gotujemy smaczną zupę, którą wysyłamy rakietami na planety chcące konsumować nasz towar. Przy tym musimy uważać na złowrogich konkurentów, którzy mają podobne plany i nie cofną się nawet prze sabotażem. Na szczęście nie jesteśmy bezbronni. W podręcznym plecaku nosimy piłę tarczową, którą z odległości razimy niebezpieczne stworzenia, konkurentów oraz torujemy sobie drogę. Naszą bazę możemy także wzbogacić o działka, które odpierają automatycznie ataki konkurenta (trzeba jedynie pamiętać by uzupełniać je amunicją). Podobnie jak w grze Terraria zrównujemy otoczenie, by w ten sposób zebrać składniki oraz zdobyć przestrzeń potrzebną na rozbudowę. W kolejnych levelach tworzymy i wysyłamy coraz bardziej skomplikowane zupy, robione z różnych często bardzo rzadkich składników. Z czasem do pomocy mamy coraz więcej robotów i specjalistów, którzy ułatwiają i automatyzują niektóre elementy produkcji. To nie są jednak nasze wszystkie zadania, ponieważ musimy również dbać np. o odpowiedni poziom zapasów tlenu, uprawianie surowców (nie wystarczy samo zbieranie), nakładanie robotom zadań, etc.

nom-nom-galaxy-screenshot-09-ps4-us-23apr15

Gra jest bardzo rozbudowana i trzeba uważnie zapoznawać się z wyskakującymi podpowiedziami i poradami. Szkoda, że produkcja nie jest po polsku, co znacznie ułatwiłoby zrozumienie niektórych elementów. W Nom Nom Galaxy możemy wspólnie gotować z innymi graczami, podobnie jak w Terraria czy Minecraft, gdzie moduł dla wielu graczy stanowi centralny punkt gry.

Za miłą i kolorową fasadą kryje się ekstremalne i kompleksowe połączenie gatunków, które mają jednak jeden problem. Drobne figury, bardzo małe pismo i mnóstwo detali wymagają telewizora w formacie XXL lub zmuszają do przysunięcia kanapy o kilka metrów bliżej ekranu. Pożądane byłoby lepsze dopasowanie do właściwości konsoli. Ponadto sterowanie jest często nieprecyzyjne i sztywne, ale da się temu podołać za pomocą pada.

Nom Nom Galaxy to bardzo rozbudowana gra. Jeśli lubisz elementy ekonomiczne i skomplikowaną rozgrywkę warto spróbować zagrać w tę produkcję.

Nom Nom Galaxy galeria

Zobacz więcej zdjęć z Nom Nom Galaxy.

Plusy
  • Rozbudowana rozgrywka
  • Kolorowa miła dla oka grafika
  • Wielkie mapy
  • Możliwość tworzenia fabryk i zarządzanie produkcją
Minusy
  • Czcionki niektórych elementów mogłyby być większe
8
Ocenił Damian Stefański
Recenzja PlayStation 4

Recenzja powstała w oparciu o rozgrywkę z konsoli PlayStation 4

Recenzje gier OpenCritic