Nintendo Switch – wiele nowych informacji o specyfikacji technicznej [PLOTKA]

Damian Stefański | @DStefanski | | Przeczytasz w 2 min.

Wiadomo jest z oficjalnych kanałów, że najnowsza konsola Nintendo będzie oparta na procesorze Nvidia Tegra, ale żadne inne szczegóły nie zostały ujawnione. Portal VentureBeat podał dzisiaj nowe informacje na temat specyfikacji technicznej konsoli Nintendo Switch. Dane pochodzą z anonimowych źródeł i nie możemy być pewnie, że są prawdziwe w 100%. Czego dowiedział się amerykański portal?

Nie jest to żadne odkrycie – nowa konsola Nintendo będzie słabsza od PlayStation 4. Grafika zostanie oparta na architekturze Maxwell (20 nm). Nvidia zaprezentowała wprawdzie już nowszego Pascala (16 nm), ale nowa technologia nie będzie zastosowana w chipie użytym w Switchu. Japońska korporacja, podobno bardzo śpieszy się z debiutem nowego sprzętu i nie chciała czekać na wydajniejszą architekturę. Nintendo ma być pierwszą hybrydową konsolą na rynku. Ponadto Japończycy chcą uniknąć sytuacji podobnej do tej z premiery Wii U. Ich gamepad nie odniósł sukcesu ponieważ rynek był już przesycony tabletami. Ponadto wybór Maxwella oznacza, że konsola Nintendo będzie o wiele tańsza (różnica pomiędzy architekturą Pascal, a Maxwell mogła wynosić nawet 200 dolarów, czyli około 850 zł).

Procesor zastosowany w Switchu ma pracować na wyższym taktowaniu podczas podłączenia pod stacje dokującą. Urządzenie w trybie przenośnym wygeneruje grafikę w niższej rozdzielczości 720p (podobno ze względu na 6,2 calowy ekran).

Więcej oficjalnych informacji dowiemy się w piątek, 13 stycznia (o godzinie 5 rano czasu środkowoeuropejskiego) w czasie prezentacji Nintendo Switch.

"]

Źródło: venturebeat.com

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów