Nintendo NX zadebiutuje w marcu 2017 roku

Kamil Kościelniak | @kamilgamerweb | | Przeczytasz w 1 minutę

Nintendo ogłosiło, że premiera ich nowej dużej konsoli nastąpi w marcu 2017 roku. Dotychczas zakładano, że podczas czerwcowych targów E3 otrzymamy sporo szczegółowych informacji o sprzęcie „nowej” generacji od twórców Mario. Japończycy jednak twierdzą, że nic takiego nie będzie miało miejsca.

Premiera Nintendo NX dopiero w 2017 roku jest dla graczy niemałym zaskoczeniem. Wielu oczekiwało, że sprzęt trafi do dystrybucji jeszcze przed końcem bieżącego roku. Co ciekawe, według plotek pod koniec pierwszego kwartału przyszłego roku ma zadebiutować także nowa konsola od Sony – PlayStation 4 NEO. W najbliższej przyszłości czeka nas sporo debiutów nowych platform, które jednak nie zapoczątkują nowej generacji, lecz otworzą drugi rozdział obecnej, ósmej generacji.

Pierwszym tytułem zapowiedzianym na Nintendo NX jest gra The Legend of Zelda, która zadebiutuje również na Nintendo Wii U.

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów