Nintendo nie ma planów odnośnie Virtual Console na Nintendo Switch

Bartosz Zając | @_CORTARE_ | | Przeczytasz w 1 minutę

Na poczatku dnia poinformowaliśmy Was o szczegółach dotyczących płatnej usługi sieciowej na Nintendo Switch. Dowiedzieliśmy się m.in. że roczny abonament nie powinien kosztować więcej niż 70 zł, a w jego ramach otrzymamy kilka klasycznych tytułów z NESa i opcję zapisu w chmurze. Jak się okazuje, to nie koniec nowych informacji od Nintendo. Do portalu Kotaku wczoraj wieczorem dotarł email od rzecznika Nintendo o następującej treści:

Obecnie nie ma planów łączenia klasycznych gier pod banerem Virtual Console, tak jak zrobiono to w przypadku innych systemów Nintendo.

Wszystko więc wskazuje na to, że firma, wchodząc w abonament za rozgrywkę online i dodawanie stopniowo kolejnych darmowych gier (Switch Online z czasem ma otrzymywać także gry z Super Nintendo) postanowiła również przy okazji zmodyfikować odrobinę formę wydawania klasycznych tytułów. Miejmy nadzieję, że podczas E3 Nintendo dokładniej przedstawi swoje plany.

Źródło: https://kotaku.com/virtual-console-is-not-coming-to-switch-nintendo-says-1825848253

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów