Nier: Automata – wersja na konsolę Nintendo Switch staje się coraz bardziej prawdopodobna

Damian Stefański | @DStefanski | | Przeczytasz w 1 minutę

Gra Nier: Automata trafiła z PlayStation 4 na komputery PC, a 26 czerwca będzie dostępna także na konsoli Xbox One. Co więc z wersją na Nintendo Switch? Takie pytanie zostało zadane twórcom produkcji w czasie E3.

Przedstawiciele PlatinumGames odpowiedzieli, że chcieliby zobaczyć Nier: Automata na Switchu. Ta decyzja jednak nie zależy od nich, a tworzenie wersji dla każdej konsoli zajmuje sporo czasu. Później dyrektor Yoko Taro rozwinął to na Twitterze pisząc, że port na Switcha może rzeczywiście powstać, ale nawet jeśli się na to zdecydują, jego produkcja potrwa około dwóch lat.

Nawiasem mówiąc nie jest to pierwszy raz, kiedy PlatinumGames wspomniało o Nier: Automata i Nintendo Switch. Już w styczniu 2017 roku studio było pewne portu, jeśli Square Enix za to zapłaci (NintendoEverything). Poza tym PlatinumGames  wydało już na Switcha dwie świetne gry: Bayonetta oraz Bayonetta 2.

Wydaje się więc, że pozostaje czekać, aż deweloper ogłosi oficjalnie powstawanie portu.

Naszą recenzję NieR: Automata (PS4) przeczytacie tutaj. Natomiast tekst dotyczący wydarzeń z pierwszej części NieR’a przeczytacie pod tym linkiem.

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów