NieR: Automata sprzedała się już w liczbie miliona egzemplarzy

Wynik obejmuje wersje cyfrowe gry jak i na nośnikach fizycznych.

Kamil Kościelniak | @kamilgamerweb | | Przeczytasz w 1 minutę

Choć za nami dopiero pierwszy kwartał 2017 roku, to doczekaliśmy się już premier kilku wielkich tytułów, a jednym z nich z pewnością jest Nier: Automata. Wydawca Square Enix poinformował dzisiaj, że sprzedaż produkcji PlatinumGames przekroczyła już granicę miliona egzemplarzy. To niezły wynik, choć należy brać pod uwagę, że obejmuje on zarówno kopie fizyczne jak i dystrybucję cyfrową. W tej drugiej królowała oczywiście platforma Steam. Szacuje się, że Nier znalazła na niej ponad 200 tys. nabywców.

Reżyser gry Yoko Taro, wyjawił ostatnio, że pomysł na Nier powstał ze męczenia oklepanymi grami AAA. Twórca pragnął stworzyć coś oryginalnego. Teraz otwierają się przed nim nowe perspektywy, gdyż po komercyjnym sukcesie Automaty, z pewnością znajdzie się ktoś, kto zainwestuje w jego przyszły projekt spory budżet.

Nier: Automata zadebiutowało w Europie 10 marca na PlayStation 4 oraz 17 marca w edycji na komputery osobiste. Naszą recenzje możecie przeczytać tutaj.

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów