Najlepsze gry 2015 roku według redakcji Gamerweb.pl

top 10 2015

Rok 2015 już za nami, dlatego najwyższa pora na redakcyjne TOP 10 najlepszych gier ubiegłego roku. Wyłonienie najlepszych tytułów nie było łatwe. Nie obyło się bez przelewu krwi, ale drogą kompromisu w końcu doszliśmy do porozumienia.

Najlepsze gry 2015 roku według redakcji Gamerweb.pl:

10. Fallout 4

Fallout-4

Kamil Kościelniak: Fala krytyki nie spada tylko na gry słabe, ale również na te, względem których zbyt wiele oczekiwano. W Fallout 4 wielu graczom przeszkadzała grafika z poprzedniej generacji, gubienie klatek i drobne bugi, ale mimo to wszyscy w nią grali. Postapokaliptyczny świat wykreowany przez Bethesda Softworks wciąga i uzależnia. I właśnie to jest wyznacznikiem dobrej gry, chęć grania w nią bez końca.

9. Forza Motorsport 6

V8SupercarsFord17FalconFGWMForza6

Dawid Zaleski:  tej gry wyścigowej powstającej pod skrzydłami Microsoftu nie trzeba specjalnie reklamować. Po raz kolejny otrzymaliśmy porządny tryb kariery, mnóstwo pojazdów i świetny model jazdy. Oprócz tego przyjemniejsza oku grafika, Drivatar pochwalony nawet przez Juliena Mercerona (twórcę Fox Engine), a dla lubiących trudniejsze warunki pogodowe nowość w postaci nocy i deszczu, który nie tylko w Forza zaczął się lać na maski samochodów.

8. Star Wars: Battlefront

Star Wars Battlefront (5)

Paweł Ziarkiewicz: Star Wars: Battlefront od DICE związany jest z przede wszystkim z premierą najnowszej części Gwiezdnych Wojen na ekranach kinowych. Produkcja nie różni się specjalnie mechaniką od znanej serii Battlefield, (wykorzystano bardzo dobry silnik Frostbite 3, który pojawił się m.in. w BF4), prócz kilku zmian technicznych, ale przebudowanie gry na klimat futurystyczny odbyło się na dobrym poziomie. Nie obyło się bez błędów, ale śmiało możemy zaliczyć tę produkcję do jednych z ciekawszych propozycji ubiegłego roku.

7. Dirt Rally

DiRT Rally

Kasjan Nowak: Kolejna odsłona serii gier wyścigowych jest jedną z najlepszych w historii. DIRT Rally to naprawdę mocny tytuł, którego można porównywać nawet z Richard Burns Rally. Świetna oprawa audiowizualna, w dodatku z dobrze wykonaną optymalizacją…no i ten realizm. Gra nie wybacza błędów, ale satysfakcja z bezbłędnie przejechanej trasy jest ogromna. Tak trzymać Codemasters!

6. Rocekt League

Rocket League_20150713195049

Damian Stefański: Rocekt League to wielka niespodzianka tego roku. W produkcję studia Psyonix zagrało już prawie 8 milionów graczy, a serwery online ciągle są pełne. Świetnie, że twórcy umożliwili rozgrywkę pomiędzy graczami z konsoli PS4 oraz komputerami PC. Ponadto gra ma proste zasady, przyjazną oprawę graficzną, zachęca do rywalizacji oraz szlifowania swoich umiejętności. Praktyka w tej produkcji jest bardzo ważna, bo strzelić piłką w wielką bramkę, za pomocą małego pojazdu wcale nie jest tak łatwo. I właśnie dzięki temu wszystkiemu gracze na całym świecie pokochali Rocekt League.

5. Cities  Skyline

Cities Skyline (14)

Kasjan Nowak: Colossal Order zaskoczyło naszą redakcję niewątpliwie. Recenzję możecie przeczytać tutaj (https://gamerweb.pl/2015/03/10/cities-skylines-recenzja-pc/) – Damian dał jej bardzo wysoką ocenę. Nic dziwnego – Skylines daje naprawdę duże możliwości w tworzeniu wielkiego miasta, a przede wszystkim – nie nudzi się nawet po kilkudziesięciu godzinach gry, a społeczność graczy ciągle tworzy nowe mody. Finowie w końcu stworzyli dobry produkt, który pewnie tak szybko na popularności nie starczy.

4. Bloodborne

Bloodborne

Dawid Zaleski: Bloodborne jest prawdopodobnie najlepsza grą na wyłączność jaka spotkała PlayStation 4 w 2015 roku. Korzystając ze swoich poprzednich doświadczeń From Software stworzyło mroczny, wiktoriański świat pełen emocjonujących walk z najbardziej odrażającymi stworami. Piękna oprawa graficzna, ciężkie walki, klimat wylewający się poza ekran, czegóż chcieć więcej.

3. Rise of The Tomb Raider

rise of the tomb raider

Paweł Ziarkiewicz: Przygody Lary Croft od wielu lat goszczą na rynku gamingowym. Piękna pani archeolog pojawiła się już 1996 r., a odbiór produkcji z nią związanych zwykle był bardzo pozytywny – nie inaczej było w najnowszej odsłonie. Świetna fabuła, mało błędów, dynamizm, dopracowanie graficzne, tak oczekiwana przez fanów eksploracja i misje poboczne sprawiły, że Rise of Tomb Raider zajął miejsce na naszym redakcyjnym podium.

2. Dying Light

Dying Light_20150212211840

Damian Stefański: Gra polskiego Techlandu przenosi nas do miasta Harram, w którym zmierzymy się z hordami zombie. Produkcja wciąga, zapewnia wiele godzin rozgrywki, a walka o przetrwanie w nocy jest dużym wyzwaniem. Zakończenie oraz walki z bossami, trochę rozczarowują, ale nie zmienia to faktu, że Dying Light to świetna produkcja, w którą warto zagrać.

1. Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin 3 Dziki Gon sprzedaż

Kamil Kościelniak: Co do pierwszego miejsca nikt w redakcji nie miał wątpliwości, ponad 170 tytułów gry roku mówi samo za siebie. Zresztą tytuły tytułami, ale Wiedźmin 3 jest po prostu grą fenomenalną, o której będzie się jeszcze mówiło przez wiele lat. CD Projket Red udowodniło, że nie chodzi o to by tworzyć gry pozbawione błędów (te zawsze można poprawić), ale o to by tworzyć gry z pasją i z myślą o graczach.

Niestety nie wszystkie świetne tytuły ubiegłego roku mogły się znaleźć w naszej pierwszej dziesiątce. Na dalszych pozycjach uplasowały się kolejno takie hity jak:  BF Hardline, Pillars of Eternity, Splatoon, Metal Gear Solid V: The Phantom Pain oraz Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege.