Monster Hunter: World i Dragon Ball FighterZ podbiły Wielką Brytanię

Kamil Kościelniak | @kamilgamerweb | | Przeczytasz w 2 min.
Monster Hunter World
Monster Hunter World

Poprzedni tydzień był pierwszym w tym roku obfitującym w duże premiery. A główna w tym zasługa japońskich firm – Capcomu i Bandai Namco, które wypuściła w tym okresie Monster Hunter: World oraz Dragon Ball FighterZ. Oba tytuły nie tylko zgarnęły bardzo pozytywne opinie wśród recenzentów i graczy, ale co ważne, przełożyły się one na wysokie wyniki sprzedaż. Polowanie na smoki uplasowało się bowiem na pierwszym miejscu najchętniej kupowanych gier w UK w ubiegłym tygodniu i zostało także najlepiej sprzedająca się odsłoną w historii serii w tygodniu otwarcia. Na drugim miejscu na liście znalazła się bijatyka Dragon Ball FighterZ, wyprzedzając żelazną trójkę poprzednich notowań, czyli Call of Duty: WWII, FIFA 18 i GTA 5.

W pierwszej dziesiątce notowania, a dokładniej zamykając ją, znalazła się jeszcze jedna nowość – The Inpatient. Wynik tytuły będącego prequelem horroru Until Dawn należy rozpatrywać w kategoriach sukcesu, ponieważ gra jest dostępna wyłącznie na konsoli PlayStation 4 i wymaga korzystania z gogli PlayStation VR. Poniżej prezentujemy Top 10 UK Video Game Charts poprzedniego tygodnia.

TOP 10 najlepiej sprzedających się gier w ubiegłym tygodniu w UK (22-27 stycznia):

  1. MONSTER HUNTER: WORLD
  2. DRAGON BALL FIGHTERZ
  3. CALL OF DUTY: WWII
  4. FIFA 18
  5. GTA 5
  6. MARIO KART 8 DELUXE
  7. THE LEGEND OF ZELDA: BREATH OF THE WILD
  8. PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS
  9. ROCKET LEAGUE: COLLECTORS EDITION
  10. THE INPATIENT

Źródło: https://www.chart-track.co.uk

Dodaj komentarz

avatar

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów