Microsoft rozpoczyna zamykanie usługi Xbox Fitness – Kinect umiera?

Damian Stefański | @DStefanski | | Przeczytasz w 1 minutę

Microsoft wbija kolejny gwóźdź do trumny Kinecta. Po zapowiedzi, że nowa konsola Xbox One S nie będzie miała portu dla sensora ruchu, dziś dochodzi kolejna informacja ograniczająca przydatność tego urządzenia. Rozpoczyna się proces zamykania usługi Xbox Fitness. Fani ćwiczenia przed telewizorem mogą poczuć się zawiedzeni, zwłaszcza jeśli kupowali płatne dodatkowe zestawy.

Proces zamykania usługi rozpoczyna się od dziś i będzie podzielony na kilka etapów:

  • Od dziś nie będzie można kupować nowych ćwiczeń. W dotychczas zakupione materiały będzie można używać do 30 czerwca 2017 roku. Później materiały zostaną zablokowane.
  • Od 15 grudnia 2016 usunięta zostanie oferta „Free with Gold”. Microsoft zapowiada, że posiadacze abonamentu Gold będą mogli grać do tego czasu w ponad 30 zestawów poprzez streaming.
  • Od 1 czerwca 2017 w zawartość Xbox Fitness nie będzie można już grać, ani jej pobrać. Wszystkie materiały znikną ze sklepu Xbox Marketplace.

Źródło: https://microsoftstudios.com/news/2016/06/27/xbox-fitness-sunset-announcement/

Dodaj komentarz

avatar

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów