Microsoft ma gotowy kontroler z USB C

Krzysztof Borek | @krzysiek_borek | | Przeczytasz w 1 minutę
White Elite Bundle Xbox One X 768x431
Xbox One X

Microsoft od dłuższego czasu pracuje nad następcą kontrolera Elite, ale podstawowy pad do ich konsoli również doczeka się lekkiego odświeżenia.

Według ostatnich doniesień podstawowa wersja kontrolera ma zostać wyposażona w złącze USB C. Będzie to krok naprzód w porównaniu do microUSB, które jest dostępne w obecnie sprzedawanych urządzeniach.

Jedyną kwestią pozostaje rozwiązanie połączenia kablem, ponieważ równie dobrze port USB C może być wyłącznie w kontrolerze, a ogólnie podłączymy pada kablem USB A-USB C. Tak jest w przypadku Nacon Revolution Pro Controller 2.

Z drugiej strony konsole z rodziny Scarlett mogą mieć na wyposażeniu porty USB C, więc wtedy połączenie peryferiów z konsolą będzie odbywać się wyłącznie za pomocą kabla USB C-USB C.

W tej chwili ciężko stwierdzić na co zdecyduje się Microsoft, ale jedno jest pewne, podstawowy kontroler pojawi się w tym samym momencie, co Elite 2.0.

Źródło: https://www.reddit.com/r/xboxone/comments/a9sge9/microsoft_already_have_xbox_one_controller_with/

Dodaj komentarz

avatar

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów