Metro: Exodus – wersja na Xbox One X będzie najlepsza

Damian Stefański | @DStefanski | | Przeczytasz w 2 min.
Metro Exodus

W wywiadzie dla oficjalnego magazynu Xbox, Huw Beynon pracownik Deep Silver ujawnił nowe informacje na temat Metro: Exodus.

Okazuje się, że gra najlepiej będzie wyglądać na konsoli Xbox One X:

„Xbox One X pozwala nam robić rzeczy, których nie jestem pewien, czy moglibyśmy zrealizować na innym sprzęcie. Chodzi tu o uruchamianie natywnego 4K, a także wspieranie HDR. Jestem pewien, że gra będzie dobrze wyglądać na wszystkich platformach, ale wiem, że będzie najładniejsza na Xbox One X.”

Deweloper ogłosił już we wcześniejszym wywiadzie, że chce wykorzystać wszystkie funkcje sprzętu i oprogramowania, aby uzyskać najlepsze wyniki.

Programiści chcą stworzyć w nowym Metrze poczucie upływającego czasu. Będzie także możliwe korzystanie z punktów odpoczynku, aby szybko przewinąć czas do świtu lub na początek nocy. Ma to wpływać na naszą taktykę gry.

Atakując obóz wroga w dzień na pewno zostaniemy zauważeni. Noc natomiast zapewni nam taktyczną przewagę i umożliwi atak z zaskoczenia. Nie oznacza to jednak, że Metro: Exodus będzie łatwiejsze w czasie nocnej rozgrywki. W ciemności mają czaić się inni niebezpieczni przeciwnicy.

Huw Beynon stwierdził, że gra ma być czasami bardzo stresująca i trudna.

Trzecia odsłona postapokaliptycznej serii zadebiutuje 22 lutego 2019 roku na PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. W Metro Exodus ponownie wcielmy się w Artyoma, który wraz z grupą ocalałych po globalnej wojnie atomowej, musi opuścić tunele moskiewskiego metra i poszukać nowego domu w radioaktywnej rzeczywistości.

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów