Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain zarobił pierwszego dnia sprzedaży blisko 180 mln dolarów

Kamil Kościelniak | @kamilgamerweb | | Przeczytasz w 1 minutę

Przemysł gier komputerowych w ostatnich latach niesamowicie się rozrósł. Wielkie produkcje AAA potrafią w dniu premiery zarobić więcej niż wysokobudżetowe produkcje filmowe. Dowodów tego nie trzeba daleko szukać. Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain zarobił w dniu otwarcia 179 mln dolarów, przez co już pierwszego dnia, ponad dwukrotnie jego zyski przekroczyły koszty produkcji, które wyniosły 80 mln. 

Dla przykładu, wielki kasowy hit kinowy tego roku – Avengers: Czas Ultrona, przy budżecie sięgającym 250 mln zarobił pierwszego dnia na całym świecie zaledwie 84 mln. To pokazuje, że można tworzyć duże i drogie gry, które przynoszą niesamowite zyski, ale z różnych względów to się nie zawsze udaje. Za przykład finansowej klapy może posłużyć Obcy:Izolacja. Gra choć świetna, sprzedała się w liczbie ledwie przekraczającej 2 mln kopii.

Dodaj komentarz

avatar

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów