Mega Man 11 i Mega Man X Collection zapowiedziane w trakcie streamu na 30 lecie serii!

Bartosz Zając | @_CORTARE_ | | Przeczytasz w 2 min.

W trakcie streamu na 30 lecie serii Japończycy zapowiedzieli Mega Man X Collection, w którego skład wejdą wszystkie odsłony z serii X oraz zupełnie nową odsłonę, Mega Man 11. Oba tytuły trafią na PS4, XONE, PC oraz Nintendo Switch. Konsola Nintendo doczeka się również Legacy Collection 1 i 2 (ze wspraciem amiibo), wydanego jakiś czas temu na pozostałe platformy, zawierającego wszystkie główne odsłony Mega Mana.

Capcom najwidoczniej nie rzucał słów na wiatr, mówiąc, że zamierza mocno się skupić na wspieraniu najnowszego sprzętu Nintendo i możemy liczyć na spory wysyp tytułów w przyszłości. Za Mega Man 11 będzie odpowiedzialny twórca takich produkcji jak m.in. Strider z 2014 r. czy Resident Evil 0 z 2002 r. oraz koordynator projektu: Ultimate Ghost ‚N Goblins.

Dodatkowo twórcy w trakcie streamu zaprezentowali pierwszą wizję gry, która miała zostać stworzona w duchu NES’owej oprawy graficznej, odpowiednio podciągniętej do obecnych standardów, jednak zrezygnowano z tego pomysłu. Data premiery nowego projektu na ten moment nie jest znana, ale Capcom obiecuje szybkie dostarczenie kolejnej garści szczegółów. Mega Man X Collection natomiast zadebiutuje latem 2018 r.

Pierwszy zwiastun Mega Man 11

Mega Man 11 – galeria

Źródło: https://twitter.com/MegaMan/status/937762291415576576

Dodaj komentarz

avatar

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów