Matcho – oryginalna strzelanka otrzymała zwiastun fabularny

Matcho
Matcho

Czeskie FiolaSoft Studio opublikowało dzisiaj zwiastun swojej pierwszoosobowej strzelanki zatytułowanej Matcho.

Matcho to oryginalna, przygodowa strzelanka dająca początek nowemu gatunkowi rozgrywki, który deweloperzy nazwali match-3 FPS. Polega ona na szybkim przemieszczaniu się, oznaczaniu wrogów tej samej barwy i ich grupowej eliminacji. Gra zaoferuje również rozbudowany system parkourowego przemieszczania się, co umożliwi wykonywanie podwójnych skoków, szybowanie lub robienie uników w dowolnym kierunku. Wszystko to pozwoli przeciwstawić się kosmicznym robalom zagrażającym naszej planecie oraz ich efektownej destrukcji.

W Matcho wcielmy się dwudziestopięcioletniego Maksa, który spędził ostatnich osiem lat swojego życia w podziemnych laboratoriach Triagonu. W tym czasie pracownicy Triagonu próbowali wyleczyć bohatera z jego „przypadłości” objawiającej się niekontrolowanymi wyładowaniami energetycznymi o sile zdolnej zabić człowieka. Naukowcy próbowali opanować chorobę Maksa na wiele różnych sposobów, ale bez powodzenia. Jedyne, co udało im się wymyślić, to umieszczenie Maska w specjalnej klatce, która wyzwala i bezpiecznie przechwytuje kumulującą się w nim energię.

Kiedy Maks zaczyna się powoli godzić ze swoim losem, pojawia się Thomas Jetsen. Informuje on mężczyznę, że szef Triagonu został uprowadzony przez dziwne stworzenia z kosmosu niezwykle przypominające insekty. Co jeszcze dziwniejsze ich sygnatura energetyczna jest identyczna z tajemniczą energią generowaną przez organizm bohatera.

Tutaj zaczyna się jego przygoda. Maks wyrusza w podróż, której celem będzie odbicie szefa Triagonu, znalezienie sposobu na pozbycie się najeźdźców z kosmosu, a przede wszystkim zrozumienie natury jego nadprzyrodzonych zdolności.

Nie znamy jeszcze daty premiery gry Matcho, wiemy jedynie, że jest przygotowywana z myślą o PC oraz konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X/S