Malowanie na ekranie – jak zacząć tworzyć sztukę i zostać projektantem graficznym?

malowanie na ekranie jak zaczac tworzyc sztuke i zostac projektantem graficznym e1716738217136

Sztuki plastyczne od lat kojarzyły nam się ze ścieżką edukacji, w której brak innowacyjności, zorientowania na potrzeby rynku pracy i praktycznego podejścia do nauczania. W liceum sztuk plastycznych jest zupełnie inaczej! Sprawdź, jak połączyć pasję z edukacją i zdobyć przewagę na rynku pracy.

Połączenie pasji z edukacją? Liceum Sztuk Plastycznych to odpowiedź na potrzeby młodych artystów

Szukasz odpowiedniego ukierunkowania swojej pasji, która zostanie ugruntowana odpowiednią wiedzą? Obawiasz się, że zainteresowania dziecka nigdy nie znajdą zastosowania na rynku pracy? Moment wyboru szkoły ponadpodstawowej to idealny pretekst, by sprawdzić, co do zaoferowania ma liceum sztuk plastycznych CosinusYoung.

Liceum sztuk plastycznych to miejsce, w którym łączy się tradycyjne kształcenie ogólnokształcące z dedykowanym programem nauczania artystycznego. To idealna przestrzeń dla początkujących artystów, którzy nie chcą zamykać swojej ścieżki kariery na jeden, wąski obszar, ale jednocześnie starają się wzbudzić w sobie ambicję i kreatywność niezbędną do tworzenia oryginalnych dzieł. Dla kadry pedagogicznej CosinusYoung to właśnie potrzeby uczniów są najważniejsze, a ich wybory w zakresie wyboru ścieżki kształcenia na każdym kroku są wspierane i poddawane kolejnym, jakże rozwijającym wyzwaniom.

Happy Photographer Holding Camera At His Desk

Zostań projektantem graficznym z CosinusYoung

Doskonałym przykładem praktycznego podejścia CosinusYoung i liceum sztuk plastycznych do potrzeb rynku pracy jest profil projektowania graficznego. Kierunek projektowanie graficzne w liceum sztuk plastycznych to specjalność, która wprowadzi uczniów w tajniki tworzenia skutecznej i efektywnej reklamy – kompetencji pożądanych na dzisiejszym rynku pracy.

Uczniowie już od pierwszych zajęć zostaną zapoznani z narzędziami graficznymi, metodyką kompozycji, typografii czy kolorystyki – istotnymi aspektami pracy osoby odpowiedzialnej za tworzenie projektów graficznych. Jednak nie samą teorią człowiek żyje! Podczas realizowania materiału dydaktycznego, uczniowie nieustająco będą poddawani wielu wyzwaniom praktycznym – tworzenie ulotek, projektowanie logo, praca nad konsekwentnym brandingiem czy grafikami – nie tylko w formie tradycyjnej, ale także online. Wszystko po to, by po zakończeniu edukacji móc pochwalić się bogatym portfolio stanowiącym wstęp do prawdziwego świata marketingu i reklamy.

High Angle View Of Young Caucasian Female Graphic Designer Working At Desk In Office

Liceum Sztuk Plastycznych – sam wybierz swój wymarzony kierunek rozwoju

CosinusYoung to nie tylko projektowanie graficzne. Uczniowie mają możliwość zapisania się na jedną z wielu specjalizacji, które zostały zaprojektowane w zgodzie z różnymi wymaganiami i potrzebami, ale też trendami rynku pracy. Spośród wielu dostępnych kierunków kształcenia na szczególną uwagę zasługuje kierunek projektowanie kostiumu scenicznego w liceum sztuk plastycznych, projektowanie przestrzeni, techniki druku artystycznego, techniki rzeźbiarskie, a także wzornictwo artystyczne.

Zajęcia prowadzone przez praktyków, wyzwania zapewniające wzrost kompetencji i doświadczenia, stały mentoring osób odpowiedzialnych za rozwój młodzieży – to wszystko jest do dyspozycji w liceum sztuk plastycznych CosinusYoung.

Źródło: Artykuł zewnętrzny