Connect with us

Cześć, wpisz czego szukasz.

RECENZJE GIER

Kung Fury: Street Rage – recenzja

Jeśli lubicie kung fu, gry z automatów oraz śrubowanie rekordów zainteresuje Was na pewno retro bijatyka- Kung Fury: Street Rage. Gra została zainspirowana niezależnym 30 minutowym filmem Kung Fury. Pozycja szwedzkiego studia Hello There wcześnie ukazała się już na kilku platformach m.in. PC oraz komórkach z systemem iOS i Androidem. Czy warto kupić ją za 21 złoty na konsolę PlayStation 4?

Kung Fury: Street Rage nie ma fabuły, wiemy jedynie że wojownik kung fu walczy z nacierającą falą nazistów. Po odpaleniu gry pojawia się ekran stylizowany na stare automaty do gier i aby rozpocząć rozgrywkę wystarczy wcisnąć dowolny przycisk na padzie. Sterowanie jest równie ubogie ponieważ do naszego zadania należy tylko wciskanie przycisku lewo lub prawo, by w odpowiednim momencie zadać cios. Przeciwnicy nacierają z dwóch stron ekranu i jest ich kilka rodzajów m.in. żołnierze, oficerzy, czerwony ninja, biała nazistka oraz roboty. W tle mamy ciągle tą samą planszę i nie ma tu kolejnych innych poziomów.

Gra polega więc jedynie na masterowaniu rekordów i stawaniu się coraz lepszym w starciu z przeciwnikami. Osiąganie wysokich wyników jest trudne. Na ekranie dzieje się dużo, mamy tylko trzy życia i aby osiągnąć zadowalającą punktacje trzeba uderzać w wrogów jak najwięcej razy pod rząd. Gdy spudłujemy i zaatakujemy w pustą przestrzeń, tracimy bonus punktowy.  Strategia poruszania się tylko w jedną stronę więc odpada. Przeżyjemy w ten sposób dłużej, ale nie zdobędziemy wysokiego wyniku, a i tak w końcu zginiemy. Trzeba przyznać, że gra potrafi wciągnąć i mimo porażek odpalałem ją wiele razy. Niestety zabawa dla większości z nas na dłuższą metę będzie monotonna, bo w końcu robimy ciągle to samo.

Grafika i muzyka jest stylizowana na gry retro, jeśli ktoś lubi takie klimaty na pewno spodobają mu się te elementy produkcji.

Kung Fury: Street Rage to gra skierowana przede wszystkim dla tych, którzy cenią poza starym klimatem, masterowanie rekordów i wysoki poziom trudności. Jeśli należysz do tej grupy graczy kupuj śmiało.

Kung Fury: Street Rage PS4 – galeria

Plusy
  • Oldschool.
  • Proste sterowanie.
  • Klimatyczna oprawa.
Minusy
  • Jedna plansza.
  • Ciągle to samo.
6.5
Ocenił
Damian Stefański
Recenzja PlayStation 4

Recenzja powstała w oparciu o rozgrywkę z konsoli PlayStation 4

Recenzje gier OpenCritic
Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Zobacz także...

QUIZY

Dla naszych czytelników przygotowaliśmy kolejny quiz. Tym razem sprawdzamy czy znacie wszystkie bohaterki z gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Mamy dla Was 16 screenów...

QUIZY

Jeśli odpowiecie prawidłowo na 15 pytań, możecie być z siebie zadowoleni.

QUIZY

Święta za pasem, niby już zima, a śniegu ni ma – a do tego na dworze niemal wiosenna temperatura. Na szczęście, gracze by poczuć prawdziwy...

QUIZY

W dzisiejszym quizie sprawdzimy waszą wiedzę na temat konsoli Xbox 360. Przekonajcie się czy rzeczywiście należycie do teamu zielonych. Mam dla Was 17 pytań, w których...

Advertisement