Które gry LEGO® są na topie?

gra monitor

Świat klocków LEGO® od dawna nie ogranicza się już tylko do plastikowych elementów – duński producent wydaje we współpracy z różnymi studiami gry wideo – które odniosły dotychczas największy sukces?

Wirtualna zabawa w świecie klocków LEGO®

Naturalnie rdzeniem produktowym Grupy LEGO pozostają od zawsze zestawy klocków – co roku w ofercie pojawia się kilkaset nowych kompletów z bardzo zróżnicowanej tematyki. Jednak słynna marka nie kojarzy się już wyłącznie z klockami – od długiego czasu równolegle pojawiają się także gry wideo, które przenoszą zabawę do wirtualnej rzeczywistości.

To już przeszło 25 lat z grami LEGO®

Co ciekawe, pierwsza gra została wydana już przeszło ćwierć wieku temu (!): w 1995 roku premierę miała gra „LEGO® Fun to Build” na konsole konsole SEGA PICO (rynek japoński). Pierwszy „globalny” tytuł pojawił się dwa lata później – to „LEGO® Island” produkcji Mindscape; w następnych latach wydawano sukcesywnie kolejne gry na coraz większą liczbę platform.

Z okazji 25-lecia powstania pierwszej gry LEGO®, producent przygotował małe podsumowanie i serię podcastów „Bits N” Bricks prowadzonych przez dziennikarza Briana Crecente i dokumentalistę Ethana Vincenta. Można posłuchać opowieści o historii gier wideo w LEGO Group (wszystkie 32 odcinki są dostępne na stronie www.lego.com/en-us/legogames-25 ). Przy okazji podano również 5 najlepiej sprzedających się tytułów w historii firmy (kolejność alfabetyczna):

  • LEGO® Batman™: The Video Game
  • LEGO® Batman™ 2: DC Super Heroes
  • LEGO® Harry Potter™: Years 1-4
  • LEGO® Marvel™ Super Heroes
  • LEGO® Star Wars™: The Complete Saga

Próbując odpowiedzieć na pytanie: które gry wypadły najlepiej jeśli chodzi o odbiór i ocenę krytyków, otrzymujemy dość zbliżone zestawienie. Posiłkując się wynikami z serwisu metacritic.comnajlepszą grą LEGO® okazuje się tytuł „LEGO® Harry Potter™: Years 1-4″ z 2010 roku, który uzyskał aż 87 punktów na 100 możliwych. Tuż za nim uplasowała się jeszcze starsza pozycja (2006 r.) – „LEGO® Star Wars II: The Original Trilogy” – w zależności od platformy, jego ocena waha się od 83 do 86 punktów. Miejsce na podium uzupełnia gra „LEGO® Marvel™ Super Heroes” z 2013 roku na PS4 z notą 84/100. Wspomniane wcześniej odsłony Batmana™ wypadły jednak nieco gorzej (najlepsze wyniki to 80-81).

Jeśli chodzi o nowe tytuły, Grupa LEGO również może się pochwalić niezłymi recenzjami: wydana w czerwcu 2021 na Switch i PC gra logiczna „LEGO® Builder’s Journey” osiągnęła notę 76 (switch) oraz 79 (PC). Z kolei najbardziej oczekiwanym tytułem jest obecnie kolejna odsłona produkcji brytyjskiego Traveller’s Tales, czyli „LEGO® Gwiezdne wojny™: Saga Skywalkerów”. Wydanie jest planowane na wiosnę 2022 roku; gra będzie dostępna w wersjach na PC, XONE, PS4, Switch, PS5 oraz XSX.

Materiał opracowany przez redakcję strony noweklocki.pl.


Źródło: Materiał zewnętrzny