Kontrowersyjna gra KURSK debiutuje dzisiaj na PC

Kamil Kościelniak | @kamilgamerweb | | Przeczytasz w 1 minutę
Kursk
Kursk

Gra KURSK od rodzimego studia Jujubee, wzbudzała wiele emocji na długo przed swoją premierą. Wielu graczom, szczególnie zza wschodniej granicy, nie do końca spodobał się pomysł osadzenia akcji gry na pokładzie rosyjskiego okrętu podwodnego K-141 Kursk, który w 2000 roku zatonął wraz z załogą na Morzu Barentsa.

Twórcy jednak zapewniają, że produkcja nie ma na celu rozdrapywania ran rodzin ofiar. Gra ma upamiętniać tragedię z 2000 roku i sprawić by na trwałe zapisała się ona w świadomości młodych ludzi. Deweloperzy określają KURSK jako pierwszą w historii grą przygodowo-dokumentalną.

Kursk (2)

W tytule wcielimy się w szpiega, który trafia na pokład rosyjskiego okrętu nuklearnego. Zadaniem gracza jest zdobycie tajnych informacji dotyczących rewolucyjnych torped superkawitacyjnych „Szkwał”. Podczas realizowania swojej misji bohater stajesz się uczestnikiem dramatycznych wydarzeń, które wstrząsnęły światem niespełna 20 lat temu.

KURSK zadebiutował dzisiaj na platformie Steam. Premiera wersji konsolowych planowana jest na pierwszą połowę 2019 roku.

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów