Konsole wkraczają do walki o podbój chińskiego rynku

Kamil Kościelniak | @kamilgamerweb | | Przeczytasz w 1 minutę

Po 15 lat od kiedy chińskie władze zakazały sprowadzania i dystrybucji w swym kraju zagranicznych konsol w obawie przed złym wpływem gier komputerowych na rozwój dzieci i młodzieży, producenci konsol wkraczają na chiński rynek. Microsoft dostąpił tego zaszczytu już we wrześniu 2014 roku, teraz przyszła pora na Sony i Nintendo.

Chiński rynek to niemal  1,3 miliarda potencjalnych klientów głodnych elektronicznej rozgrywki, dlatego walka o ten rynek miała wielkie znaczenia. Ostatnio  Wall Street Journal poinformował, że ministerstwo kultury w Chinach w najbliższym czasie zniesie zakaz produkcji i sprzedaży konsol. Jak ta decyzja wpłynie na sprzedaż konsol poszczególnych producentów, przekonamy się niebawem. Jednego jesteśmy pewni już teraz, Microsoft na pewno nie wyjdzie dobrze na tej decyzji. 

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów