Kolejne źródła potwierdzają plotkę o nowych wersjach Nintendo Switch

Kamil Kościelniak | @kamilgamerweb | | Przeczytasz w 1 minutę
Nintendo Switch
Nintendo Switch

Wczoraj informowaliśmy o raporcie Wall Street Journal (czytaj), według którego Nintendo planuje latem wypuszczenie dwóch nowych wersji konsoli Switch. Serwis Eurogamer postanowił sprawdzić wiarygodność tych informacji. Okazuje się że informatorzy brytyjskiego serwisu potwierdzili plotki. Nintendo ma wypuścić niebawem na rynek dwa modele swojej najnowszej konsoli – jeden skierowany dla wymagających graczy, drugi stworzony z myślą o młodszych graczach.

Tańsza wersja Switcha ma być naturalnym następcą konsoli 3DS. Sprzęt będzie tańszy od tradycyjnego Switcha, co przełoży się na słabsze parametry i uproszczenie wielu funkcji. Być może platforma nie będzie posiadała możliwości podłączenia pod duży ekran. Konsola ma być skierowana głównie dla młodszych graczy nastawionych na rozgrywkę mobilną, a jej konstrukcja będzie znacznie bardziej wytrzymała od pierwotnej wersji Switcha.

Z kolei mocniejsza wersja, rzeczywiście ma nie być aż tak potężna jak PlayStation 4 Pro i Xbox One X, co oczywiście nikogo nie powinno dziwić.

Nintendo nie potwierdza tych informacji. Rzecznik prasowy japońskiej firmy powiedział Eurogamerowi: Nic nie ogłosiliśmy i nie komentujemy plotek i spekulacji.

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/2019-03-26-two-new-nintendo-switch-similar-to-2ds-new-3ds-xl-sources-say

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów