Kod źródłowy testowej wersji aplikacji Steam może zawierać API do cross-play z Xboksem

Krzysztof Borek | @krzysiek_borek | | Przeczytasz w 1 minutę
Steam Xbox Cp
Steam Xbox Cp

Steam w swojej najnowszej wersji testowej aplikacji może zawierać API odpowiedzialne za dodanie cross-play między graczami komputerowymi i konsolowymi na Xbox One.

Najnowsza wersja testowa aplikacji dodaje nową opcję w konfiguracji w postaci matchmakingu z platformą Microsoftu. Warto dodać, że wiele gier ma wbudowaną funkcję, ale dodanie API może sprawić, że sporo gier w Steam otrzyma tę funkcję.

Może to również oznaczać, że dodanie cross-play nie jest wcale takie trudne i deweloperzy radzą sobie z tym bardzo dobrze. W tej chwili dodanie funkcji nie jest jednak pewne, ale jest bardzo prawdopodobne, że niebawem zostanie one wprowadzona.

Steam Xbox Crossplay 1

Wpływ na ruch Valve, może mieć ostatnia zapowiedź firmy Epic Games, która zapowiada na 2019 roku prawdziwą cross-platformową rewolucję. Twórcy Fortnite chcą bowiem udostępnić deweloperom narzędzie umożliwiające wspólną rozgrywkę na 7 platformach. System będzie mógł być wykorzystany niezależnie od użytego silnika, platformy oraz sklepu.

Źródło: https://gearnuke.com/latest-steam-beta-update-source-code-xbox-crossplay-api/

Dodaj komentarz

avatar

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów