Kamera internetowa Natec Lori Plus – recenzja

Kamera Internetowa Natec Lori Plus Full Hd
Kamera Internetowa Natec Lori Plus Full Hd

W dzisiejszych czasach kamera internetowa to bardzo przydatne urządzenie. Możemy je użyć do pracy zdalnej, nauki czy stremowania naszego wizerunku w czasie gry. W poniższej recenzji przyjrzymy się urządzeniu Natec Lori Plus. Sprzęt jest obecnie wyceniany na około 250 zł, więc nie jest to najtańsza kamera na rynku. Czy dobrze sprawdza się w działaniu i warto zaopatrzyć się w to urządzenie?

Zawartość opakowania

Zawartość Opakowania Lori+

W małym zgrabnym opakowaniu znajduje się kamera internetowa oraz krótka instrukcja. Do używania kamery nie potrzeba instalowania dodatkowych sterowników czy oprogramowania. Po prostu podpinamy urządzenie pod port USB i kamera jest gotowa do użycia.

Specyfikacja techniczna

Pudełko Tył

Kamera internetowa Natec Lori Plus nagrywa obraz w maksymalnej rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli i 30 klatkach na sekundę. Urządzenie ma wbudowany mikrofon. Kamera posiada 65-stopniowy kąt widzenia. Ma funkcje Autofokus, automatyczny balans bieli (AWB) oraz możliwość robienia zdjęć.
Według producenta sprzęt użyjemy na wszystkich popularnych systemach operacyjnych: Linux, MAC, Windows 10, Windows 7, Windows 8 oraz Windows XP.

Wygląd kamery

Kamera Do Rozmów Internetowych

Natec Lori Plus jest dość dużym urządzeniem i dla mnie jest to duży plus. Wygląda solidnie i ładnie się prezentuje. Na przednim panelu widać lokalizację mikrofonu, a na szybce osłaniającej obiektyw znajduje się napis 1080p, który od razu sygnalizuje, w jakiej maksymalnej rozdzielczości kamera może transmitować obraz. Elementy do mocowania zostały pokryte cienką warstwą pianki, która ochrania urządzenie, do którego montujemy sprzęt przed zarysowaniami. Kamerę do komputera podpina się za pomocą złącza USB typu A. Wtyczka jest dość mała i nie będzie problemu, by ją podpiąć pod laptopa obok innego urządzenia USB. Kabel ma długość 150 cm, co spokojnie wystarczy większości użytkowników.

Mocowanie kamery

Natec Kamera

Kamerę można zamontować zarówno na monitorze jak i złożyć w celu położenia jej na biurku. Wewnętrzna część uchwytu jest pokryta cienką warstwą pianki. Dzięki temu kamera trzyma się stabilnie na monitorze i zarazem nie porysuje nam ramki ekranu. Główka kamery jest ruchoma, dlatego w łatwy sposób możemy znaleźć najlepszą pozycję do nagrywania.

Konfiguracja kamery

Kabel Kamery

Konfiguracja kamery jest bezproblemowa. Wystarczy podpiąć ją pod gniazdo USB i urządzenie jest automatycznie wykrywane przez system. Kamera od razu jest widoczna w programach do komunikacji.

Mikrofon

Natec Lori +

Mikrofon kamery znajduje się na jej przednim panelu. W czasie testowania urządzenia mikrofon nie sprawiał problemów większych problemów. Przechwytywany dźwięk jest dobrej jakości i w gruncie rzeczy do normalnej konferencji czy pracy nie potrzebujemy żadnego dodatkowego mikrofonu. Niestety zdarza się, że mikrofon łapie dźwięki z otoczenia.

Jakość obrazu

Kamera Natec Lori+

Kamera dobrze przechwytuje obraz i radzi sobie z tym nawet przy świetle lampki biurkowej. Urządzenie ma autofokus oraz automatyczny balans bieli. Obydwie opcje radzą sobie całkiem dobrze. Ostrość czasami się gubi przy szybkich ruchach, ale jest to kamera internetowa i nie jest to wada. Kolory są przyjemne dla oka i naturalne. Jak na sprzęt tej klasy obraz jest ładny i ostry.

Czy warto kupić Natec Lori Plus?

Natec Lori Plus jest solidnie wykonanym urządzeniem. Kamera nagrywa ładny ostry obraz i ma przy tym dobrej jakości mikrofon. Urządzenie spełni swoją funkcję w czasie pracy zdalnej, nauki czy prowadzeniu konferencji. Dużym plusem jest to, że nie wymaga od użytkownika właściwe żadnych umiejętności. Wystarczy podpiąć ją pod komputer (Plug&Play) i od razu jest gotowa do użycia.

Plusy
  • Solidnie wykonana
  • Ładny obraz
  • Urządzenie nie wymaga instalacji sterowników i innych dodatków
  • Możliwości montażu zarówno na monitorze jak i na biurku
Minusy
  • Mikrofon przechwytuje głośniejsze dźwięki z otoczenia
9
Ocenił Damian Stefański