Jaki wybrać serwis do słuchania muzyki?

Jaki serwis do słuchania muzyki wybrać
Jaki serwis do słuchania muzyki wybrać

Od niepamiętnych czasów muzyka towarzyszy nam w codziennym życiu. Nie ma chyba osoby, która nie słucha jej przynajmniej co jakiś czas – a większość z nas robi to codziennie. Obecnie najpopularniejszym źródłem muzyki są serwisy streamingowe, które w wielu przypadkach zastąpiły radio i płyty CD.

Najpopularniejsze platformy streamingowe

Użytkownicy produktów spod znaku jabłka korzystają najczęściej z Apple Music, zwłaszcza jeśli chodzi o słuchanie muzyki na iPhonie. Z kolei melomani chętnie sięgają po platformę Tidal. Ogromne zasięgi ma również YouTube, choć jako aplikacja do słuchania muzyki w tle ma swoje wady – między innymi tę, że zatrzymuje odtwarzanie po wyjściu z ekranu.

Zdecydowanie najczęściej używanym serwisem muzycznym jest jednak Spotify. Strona ta umożliwia korzystanie przez przeglądarkę, klienta na PC lub aplikację mobilną. Rejestracja w serwisie jest prosta, a dostęp możliwy jest w opcji bezpłatnej z reklamami lub w wersji premium bez reklam.

Konto premium na Spotify

Płatna wersja serwisu pozwala słuchać bez ograniczeń wszystkiego, co się tam znajduje, a więc nie tylko muzyki, ale także podcastów i innych nagrań. Co więcej, Spotify oferuje także plan rodzinny, dzięki któremu osoby mieszkające pod jednym adresem nie muszą płacić kilku abonamentów. Konto premium oferuje również kilka opcji niedostępnych w planie podstawowym.

Aby aktywować pełną wersję serwisu, należy wybrać abonament i podłączyć kartę płatniczą do konta Spotify. Można również zapłacić kodem, który pozwala doładować konto.

Doładowanie Spotify

Karta podarunkowa Spotify pozwala na opłacenie abonamentu na dowolną liczbę miesięcy w zależności od wartości doładowania i kosztu subskrypcji. Jeśli więc znasz kogoś, kto lubi słuchać muzyki, ale irytują go reklamy na Spotify, karta podarunkowa do tego serwisu będzie doskonałym pomysłem na prezent.

Taka forma doładowania może przydać się także, jeżeli chcesz opłacać abonament Spotify bez korzystania z płatności internetowych. Doładowując swoje konto kodem przedpłaconym, możesz korzystać z wersji premium nawet wtedy, gdy nie masz karty płatniczej.


Źródło: Artykuł zewnętrzny