Jaki internet dla gracza?

Jaki Internet Dla Gracza
Jaki Internet Dla Gracza

Dobry sprzęt to tylko połowa sukcesu. Dla każdego gracza ogromne znaczenia ma również łącze internetowe. Podpowiadamy, jaki internet do grania wybrać. Na jakie parametry warto zwrócić uwagę?

Internet do gier – przepustowość i PING

Z roku na rok gry sieciowe mają coraz większe wymagania – do komfortowego grania potrzebny jest nie tylko wydajny sprzęt, ale także odpowiednie połączenie z internetem.

Podstawową kwestią, na którą powinieneś zwrócić uwagę, jest przepustowość łącza. Ten parametr określa prędkość pobierania danych i wysyłania danych. W przypadku gier sieciowych zasada jest prosta – im wyższe są te wartości, tym lepiej. Polecanym rozwiązaniem dla graczy jest łącze zapewniające prędkość pobierania wynoszącą przynajmniej 300 Mb/s. Taki internet zapewnia płynne wczytywanie się grafiki i wygodne pobieranie gier z platform takich jak Steam. Jeżeli planujesz streamować rozgrywki na żywo, zwróć także uwagę na prędkość wysyłania danych.

Kolejnym ważnym parametrem jest opóźnienie łącza (PING). Określane jest ono w milisekundach. Komfortowe granie zapewnia łącze z opóźnieniem nie większym niż 20 ms. Wysoki PING może powodować tzw. lagi – w takiej sytuacji gra będzie z opóźnienie reagowała na Twoje polecenia. Może to niestety popsuć całą przyjemność płynącą z rozgrywek on-line.

Internet światłowodowy – propozycja dla graczy

Jeżeli zależy Ci na szybkim i stabilnym połączeniu z siecią, najlepszym rozwiązaniem będzie internet światłowodowy. Światłowód umożliwia osiągnięcie wysokich prędkości pobierania i wysyłania danych – również wtedy, gdy z domowego internetu korzysta jednocześnie wielu użytkowników. Przewodowo i do sieci Wi-Fi możesz podłączyć wiele urządzeń – konsolę do gier, smart TV, dekoder cyfrowy. Łącze światłowodowe jest odporne na zakłócenia, które mogą być wywołane przez czynniki zewnętrzne (np. burze) – dzięki temu zapewnia stabilny i nieprzerwany dostęp do sieci.

Światłowód Orange – najlepszy internet do grania

Z technologii światłowodowej możesz korzystać w ramach internetu domowego Orange.

W Orange do wyboru masz trzy oferty:

  • prędkość pobierania do 300 Mb/s, prędkość wysyłania do 50 Mb/s
  • prędkość pobierania do 600 Mb/s, prędkość wysyłania do 100 Mb/s
  • prędkość pobierania do 1 Gb Mb/s, prędkość wysyłania do 300 Mb/s.

Internet światłowodowy możesz połączyć z innymi usługami – telewizją i abonamentem komórkowym. To praktycznie rozwiązanie – podpisujesz jedną umowę i co miesiąc opłacasz jeden, niższy rachunek.

Internet światłowody w Orange charakteryzuje się minimalnym opóźnieniem przesyłanego sygnału. Niski PING zapewnia komfortowe granie on-line. Wysoka przepustowość łącza umożliwia ponadto szybkie ściąganie dużych plików i wygodne korzystanie z serwisów streamingowych.