Connect with us

Cześć, wpisz czego szukasz.

PORADNIK

Jak założyć konto na amerykańskim PlayStation Store?

PSStore

W amerykańskim PlayStation Store o wiele częściej niż w Europie pojawiają się atrakcyjne przeceny gier. W poradniku przedstawimy w jaki sposób założyć amerykańskie konto, kupować taniej gry i grać w nie na swoim polskim profilu. Oczywiście decyzję o zakupach podejmujecie na własną odpowiedzialność, choć raczej ryzyka z tym związanego nie ma. Nie spotkałem się jeszcze z przypadkiem zablokowania komukolwiek dostępu do PlayStation Network z powodu posiadania amerykańskiego konta.

Ponadto trzeba pamiętać, że nie warto kupować gier na konsolę PlayStation Vita, ponieważ na handheldzie można mieć aktywne tylko jedno konto PSN. Zakupione gry w amerykańskim PSS będą dostępne tylko wtedy gdy ustawimy na PlayStation Vita amerykańskie konto i na nim będziemy grać.

Pierwszym krokiem jest wejście na tę stronę. Znajdziecie na niej poniższy formularz do wypełnienia. Wybieramy państwo USA oraz Stan bez podatku VAT. W moim przypadku był to Waszyngton. Oczywiście musimy podać prawdziwego maila.

PlayStation Store US (4)

Po wypełnieniu powyższych pól musimy potwierdzić maila oraz uzupełnić pozostałe opcje klikając na Update Account.

PlayStation Store US (1)

Na następnym oknie wpisujemy nasz amerykański login do PSN. Będzie to główny identyfikator w czasie gry, jeśli mamy zamiar grać za pomocą polskiego konta nie ma on dużego znaczenia. Trzeba go jedynie zapamiętać. Po wpisaniu Online ID klikamy Continue.

PlayStation Store US (2)

Imię i nazwisko może być dowolne ponieważ i tak nie będziemy mogli używać kart kredytowych. Wybieramy pytanie i odpowiedź do przywracania hasła.

PlayStation Store US (3)

W kolejnej zakładce wpisujemy znowu dowolne wartości. Jedynie co musi się zgadzać to kod pocztowy i Stan. Kody pocztowe USA znajdziecie tutaj.

PlayStation Store US (1)

Na karcie Billing Information klikamy No. Europejskie karty i tak nie dodamy do Amerykańskiego konta.

Advertisement. Scroll to continue reading.

PlayStation Store US (2)

W ostatnim oknie musimy wybrać czy chcemy dzielić się informacjami marketingowymi z PlayStation i jej partnerami. To zależy wyłącznie od nas. Po podjęciu decyzji klikamy – Finish.

PlayStation Store US (3)

Gratulacje! Po przejściu wszystkich powyższych kroków posiadasz już konto amerykańskie w PlayStation Store. Jedynie co trzeba zrobić to dodać je do konsoli. Tak jak wspominałem powyżej nie warto tego robić w przypadku PSV.

Już wkrótce, na łamach naszego portalu pojawią się kolejne poradniki:

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Zobacz także...

XSX

W serwisie VentureBeat ukazał się artykuł Jeffa Grubba, w którym autor wyjaśnia dlaczego akcjonariusze spółki Zenimax oddali firmę w ręce giganta z Redmond. Według...

RECENZJE GIER

Wingspan autorstwa Elizabeth Hargrave to gra planszowa, która w 2019 zachwyciła graczy na całym świecie, w tym mnie. Niestety będąc w Chinach ograniczam zakup...

RECENZJE GIER

Kojarzycie ta pływające w oczach „cosie”? Jakiś mądrala powiedziałby wam, że to męty ciała szklistego. Pff, ta, jasne! Nie słuchajcie takich osób, bo to...

PUBLICYSTYKA

Jaki internet jest najlepszy? Szybki, bezawaryjny i tani. Niestety duża część ofert dostępnych na rynku nie do końca spełnia wszystkie te kryteria, natomiast najkorzystniejsze...

Advertisement