Jak zacząć tworzyć gry na Androida i iOS?

Jak Zacząć Tworzyć Gry Na Androida I Ios
Jak Zacząć Tworzyć Gry Na Androida I Ios

Specjalistów zajmujących się tworzeniem gier na Androida oraz system iOS nazywamy developerami. Taka ścieżka kariery wiąże się z wysokimi zarobkami oraz szerokimi możliwościami rozwoju zawodowego. W poniższym artykule doradzamy, jak zacząć tworzyć gry na Androida i iOS.

Android Developer i iOS Developer – czym są te specjalizacje? 

Specjalistów zajmujących się tworzeniem gier nazywamy developerami. Prym wśród wszystkich systemów operacyjnych od lat wiedze Android. W tej chwili zdecydowana większość smartfonów na rynku jest oparta na tym właśnie systemie. Z kolei drugim pod względem popularności systemem operacyjnym jest iOS – jest on instalowany wyłącznie na urządzeniach słynnej marki Apple. W związku z tym w branży IT od lat zauważalne jest niezwykle wysokie zapotrzebowanie na doświadczonych specjalistów tworzących aplikacje dedykowane tym dwóm popularnym systemom. 

Codzienna praca Android Developera 

Jak wygląda codzienna praca Android lub iOS Developera? Należy przypomnieć, że do ich obowiązków zalicza się projektowanie i testowanie kodu pod względem użyteczności, wydajności i funkcjonalności dla konkretnych aplikacji. 

Specjaliści tworzący gry na smartfony muszą również w sposób szczególny dbać o interfejs użytkownika i wprowadzanie cyklicznych aktualizacji. W codziennej pracy Android Developera niezwykle ważna jest także efektywna komunikacja z pozostałymi programistami. Dzięki temu wspólnie można identyfikować ewentualne błędy w działaniu aplikacji i udoskonalać je w taki sposób, by odpowiadały potrzebom użytkowników. 

Szczegółowe informacje na temat specyfiki pracy Android Developerów są dostępne na stronie https://mindworkers.pl/android-developer-co-musi-umiec-sciezka-kariery-oraz-mozliwosci-rozwoju-ile-zarabia-programista-oprogramowania-na-androida/

Jak zacząć pracę w charakterze twórcy gier na Android lub iOS?

Aby zacząć pracę jako twórca gier i aplikacji na Android czy iOS, trzeba także znać języki i specjalne platformy. Mowa tutaj m.in. o Java, Java ME, Java EE, .NET, HTML, Objective-c, C++, Java Script czy JSON.

Niezwykle ważna jest chęć do ciągłego poszerzania swojej wiedzy. W branży IT nieustannie pojawiają się rozmaite nowinki, dlatego wszyscy specjaliści muszą trzymać rękę na pulsie i uczyć się nowych rzeczy. Bardzo istotna jest także zdolność do modyfikowania oprogramowania w taki sposób, by dostosowywać je do zmieniających się potrzeb i wymagań użytkowników, którzy na co dzień korzystają z urządzeń mobilnych. 

Oprócz tego, od kandydatów do pracy wymaga się również zazwyczaj ukończenia studiów wyższych na kierunku informatyka, inżynieria oprogramowania, telekomunikacja lub pokrewnych. Premiowani są kandydaci, którzy mają ukończone studia podyplomowe. Studia to jednak nie wszystko. Zdecydowana większość pracodawców oczekuje również od kandydatów posiadania certyfikatów poświadczających udział w specjalnych szkoleniach i kursach dla specjalistów IT. W pracy jako Android lub iOS developer liczy się także dobra znajomość języka angielskiego. Wynika to z tego, iż dokumentacja techniczna jest tworzona właśnie w tym języku. 

Ile zarabiają twórcy gier na Androida? 

Na średnie zarobki Android Developerów wpływa szereg zróżnicowanych czynników – mowa tutaj o lokalizacji siedziby firmy, jej renomie a także o doświadczeniu i umiejętnościach pracownika. Zgodnie z wynikami Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń, młodsi specjaliści otrzymują średnie wynagrodzenie wynoszące około 6000 złotych brutto, specjaliści 8500 złotych brutto, a starsi specjaliści aż 11 350 złotych brutto. 

Ile zarabiają twórcy gier na iOS? 

Zgodnie z danymi Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń, junior iOS Developerzy mogą liczyć na wynagrodzenie wynoszące około 6000 złotych brutto, co jest dwukrotnością pensji minimalnej. Z kolei starsi specjaliści otrzymują pensje wynoszące średnio 15 000 złotych brutto.

Więcej informacji na temat branży IT można znaleźć na stronie Mindworkers.pl