Jak wybrać dobre głośniki Bluetooth?

Glosnik Bluetooth
Glosnik Bluetooth

Przenośne głośniki cieszą się ogromną popularnością nie tylko wśród osób, które lubią słuchać muzyki na wakacjach. Doskonale sprawdzają się one także w podróży, a nawet w domu i w biurze. Nie ograniczają ich kable, a sama obsługa może w całości odbywać się w sposób zdalny. Otwarte pozostaje jednak pytanie – jakie urządzenia warto kupić?

Kluczowe parametry głośników bezprzewodowych

Łączność Bluetooth sprawia, że tego typu głośniki bez większych problemów łączą się z innymi urządzeniami – smartfonami, tabletami, laptopami etc. Dzięki temu posłużą one do odtwarzania zapisanych plików muzycznych, a także utworów dostępnych w rozmaitych serwisach streamingowych. Świetnie radzą sobie z tym zwłaszcza polecane głośniki Bluetooth, które cieszą się uznaniem wielu użytkowników.

Po stronie ich zalet należy zapisać przede wszystkim bezproblemową łączność bezprzewodową. Wynika ona głównie z obsługi nowych standardów łączności Bluetooth, które świetnie radzą sobie z nawet na sporych dystansach. Zasięg działania sprzętu to zresztą kolejny ważny parametr, na który koniecznie trzeba zwrócić uwagę. Im jest bowiem większy, tym lepiej. Znacząco ułatwia to bowiem obsługę zdalną – szczególnie w domu, gdzie występują fizyczne przeszkodzi w postaci chociażby ścian.

Głośniki Bluetooth – co jeszcze warto sprawdzić?

Oczywiście sama łączność i zasięg nie są jedynymi kwestiami, na jakie należy zwrócić uwagę. Każdy sprzęt ma nieco inne atuty, które mogą zadecydować o ich przydatności. Z tego powodu najlepiej przeanalizować je w sposób dokładny. Jeszcze przed podjęciem ostatecznej decyzji. Szczególne znaczenie mają tu parametry takie jak:

  • moc wyjściowa RMS – im większa, tym sprzęt jest w stanie grać głośniej,
  • pasmo przenoszenia – określa zakres tonów niskich oraz wysokich, dlatego powinno być możliwie jak najszersze,
  • czas działania – głośniki z wbudowanymi akumulatorami muszą być co jakiś czas podłączane do ładowania. Dobrze będzie więc sprawdzić, przez jak długi czas są w stanie działać bez dostępu do zasilania,
  • obsługiwane standardy odtwarzania – nie wszystko urządzenia radzą sobie z nietypowymi rozszerzeniami plików.

Nie można przy tym zapominać o sposobie wykonania sprzętu. Sporą popularnością cieszą się na przykład głośniki Bluetooth wodo- i wstrząsoodporne. Głównie dlatego, że mogą pracować nawet w niekorzystnych warunkach pogodowych.

Najczęściej spotykane funkcje w głośnikach Bluetooth

Dobrej jakości sprzęt to nie tylko świetne parametry techniczne, ale również wszelkiego rodzaju dodatki. Mowa tu, rzecz jasna, o różnego rodzaju funkcjach i technologiach, które znacząco rozszerzają ich możliwości.

Glosnik Bluetooth1

Ich analiza ułatwi dobór sprzętu dopasowanego do własnych potrzeb oraz wymagań. Wśród opcji cieszących się największą popularnością znajduje się na przykład radio, obsługa kart pamięć, system karaoke (idealny do imprez), efekty świetlne, funkcja zestawu głośnomówiącego, a także technologia TWS (True Wireless Stereo), która pozwala połączyć ze sobą dwa głośniki Bluetooth i stworzyć zestaw stereo.

Urządzenia wyróżniające się dobrze dobranymi parametrami technicznymi, jak również wieloma funkcjami dodatkowymi, okażą się świetnym wyborem na co dzień.