Connect with us

Cześć, wpisz czego szukasz.

PC

Interstellar Marines (PC) – wrażenia z wersji Early Access

Szumne zapowiedzi, gra tworzona już od kilku lat, więc wydawałoby się, że early access tylko pomoże wybić się i zyskać popularność już przed premierą. Niestety Interstellar Marines studia Zero Point Software pokazuje, że tylko darmowe tygodnie na Steamie mogą skupić uwagę kilku tysięcy graczy. A tak, to tylko…pustka.

Interstellar Marines to wieloosobowy fps. Jak sama nazwa wskazuje będziemy mogli wcielić się w futurystycznych, międzygwiezdnych wojaków walczących w czasach galaktycznych bitew. Do wyboru są klasyczne tryby multiplayerowe – deadlock, team deathmatch i deathmatch. Dwóch ostatnich nie trzeba tłumaczyć, a w deadlocku chodzi o zwykłe przejmowanie paru punktów.

Interstellar Marines (1)

To czym twórcy chcieli najbardziej zachęcić graczy to singleplayer, który możemy rozegrać z kumplami w kooperacji. Nie ma tutaj żadnej fabuły ani oskryptowanych misji jak w serii Call of Duty, ale jakieś zadanie do zrobienia i teren po którym możemy się poruszać i walczyć z beznadziejnymi robotami z beznadziejnym AI. Za wykonywanie misji, wygrywanie potyczek multiplayerowych ( w tym oczywiście kille, zdobywanie punktów) dostajemy tzw. punkty treningowe, które składają się na nasz level. 100 TP to 1 level, a poziomów maksymalnie jest 100.

Interstellar Marines (2)

Obecnie największym problemem Interstellar Marines jest ta wszechobecna pustka. Biedne lokacje i brak graczy na serwerach. To pierwsze da się przeżyć, ale ciężko rywalizować w sieci, gdy dopiero wieczorem pojawia się parędziesiąt ludzi. Najczęściej są to maniacy na poziomie 100, którym często się nudzi, krzyczą na siebie itd. Zero Point Software, przynajmniej mam takie wrażenie, zatrzymali się w czasie – od startu bety minęły już ponad dwa lata, a updaty nie popychają produktu ku finalnej wersji. Zdarzył się nawet darmowy tydzień połączony z dużą obniżką – zgromadził on parę tysięcy graczy, ale tylko na ten okres, a później  – domyśleć można się łatwo. A nie jest to zła gra, gdyż strzela się całkiem nieźle, grafika naprawdę może się podobać, zarówno wszelkie warunki pogodowe potrafiące się dynamicznie zmieniać – szkoda tylko wspomnianych ubogich lokacji.

Interstellar Marines (3)

Na dzień dzisiejszy nie polecam Interstellar Marines – pustki na serwerach to obecnie największy problem twórców. Pomóc powinno przyspieszenie prac i kolejny darmowy tydzień, bo widać światełko w tunelu.

Poniżej – gameplay z Interstellar Marines.

Co się podoba:

  • nawet dobra grafika
  • realia, bronie i dynamiczne warunki pogodowe

Co się nie podoba:

  • pustki na serwerach
  • słabe AI
  • tylko klasyczne tryby mutliplayer

Advertisement. Scroll to continue reading.
Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Zobacz także...

QUIZY

Jeśli odpowiecie prawidłowo na 15 pytań, możecie być z siebie zadowoleni.

QUIZY

Dla naszych czytelników przygotowaliśmy kolejny quiz. Tym razem sprawdzamy czy znacie wszystkie bohaterki z gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Mamy dla Was 16 screenów...

QUIZY

Święta za pasem, niby już zima, a śniegu ni ma – a do tego na dworze niemal wiosenna temperatura. Na szczęście, gracze by poczuć prawdziwy...

QUIZY

W dzisiejszym quizie sprawdzimy waszą wiedzę na temat konsoli Xbox 360. Przekonajcie się czy rzeczywiście należycie do teamu zielonych. Mam dla Was 17 pytań, w których...

Advertisement