Idealny komputer dla freelancera? Oto MacBook Air

Damian Stefański | @DStefanski | | Przeczytasz w 3 min.
Macbook Air
Macbook Air

Jeśli pracujesz jako wolny strzelec, najpewniej zależy ci na dobrym, niezawodnym sprzęcie. Takim, który ułatwi wykonywanie różnorodnych zadań. W zależności od tego, czym się zajmujesz, powinieneś zwrócić uwagę na inne cechy i parametry. Jak wybrać najlepszego laptopa, czym się kierować przy jego zakupie? Podpowiadamy!

Bateria

Jedną z najważniejszych cech dobrego komputera przenośnego jest wytrzymałość jego baterii. Im dłużej przetrwa bez ładowania, tym lepiej. Na rynku są dzisiaj urządzenia, które potrafią pracować na baterii nawet 12 godzin! Świetnym przykładem jest MacBook Air firmy Apple, który dodatkowo może aż 30 dni czekać na nas w stanie gotowości. Sprzęt ma wbudowaną baterię litowo-polimerową o pojemności 54 Wh gwarantującą długotrwałe, komfortowe użytkowanie. To bardzo ważne dla wszystkich tych, którzy z narzędziem pracy podróżują, dla dziennikarzy i fotografów, którzy bez konieczności podłączania do zasilania mogą wykonywać na nim swoje zadania.

Wymiary i masa

Drugą istotną rzeczą, na którą powinieneś zwrócić uwagę wybierając laptopa, jest jego masa i wymiary. Im lżejszy komputer, tym lepiej dla freelancera, który nie raz musi przemierzać z nim dalekie trasy. Najlepiej, żeby urządzenie ważyło poniżej dwóch kilogramów, było maksymalnie cienkie i wygodne (tak, jak np. MacBook Air, który waży jedynie 1,35 kg3). Tak, byś bez problemu mógł umieścić je w torbie i oszczędził sobie bólu kręgosłupa od dźwigania ciężarów.

Wyświetlacz

Ci pracujący na własną rękę, powinni zadbać o to, by sprzęt, z którego korzystają, był odpowiednio do nich dopasowany. Freelancerzy często spędzają przed ekranem całe godziny, dlatego muszą zwrócić uwagę na dobry wyświetlacz. Nie musi być duży, ale dobrze żeby był odpowiednio podświetlony i wiernie oddawał kolory. Tak, żeby zbytnio nie męczył oczu.

Obsługa wideo

Dla wszystkich twórców zajmujących się projektowaniem graficznym lub wideo, ważne będą także takie funkcje jak możliwość obsługi dwóch monitorów i klonowanie wideo. MacBook Air oferuje możliwość jednoczesnego wyświetlania obrazu w milionach kolorów – w pełnej natywnej rozdzielczości na wbudowanym ekranie i w rozdzielczości maksymalnej 3840 na 2160 pikseli przy 60 Hz na ekranie zewnętrznym.

Dobry laptop freelancera powinien być lekki, wykonany z odpornych materiałów i, przede wszystkim, wytrzymywać jak najdłużej na baterii. Przyda się dobry wyświetlacz i wygodny system operacyjny. Tak, by ani przenoszenie komputera, ani praca w trudnych warunkach nie były problemem. A jeśli do tego dochodzi jeszcze ciekawy, estetyczny design, to mamy sprzęt idealny.

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów