HyperX chwali się wynikami sprzedaży sprzętu gamingowego

Kamil Kościelniak | @kamilgamerweb | | Przeczytasz w 2 min.
Mix Rosegold Angle
Mix Rosegold Angle

HyperX, dział gamingowy firmy Kingston Technology Company Inc., poinformował, że sprzedał łącznie ponad 10 mln gamingowych zestawów słuchawkowych, a obecnie wprowadza na rynek ich najnowszy model, Cloud MIX Rose Gold Edition, należący do kategorii urządzeń lifestylowych. HyperX wyprodukował swój pierwszy gamingowy zestaw słuchawkowy w 2014 roku. Od tego czasu stworzył 30 modeli tych urządzeń. Stał się jednym z największych producentów słuchawek do komputerów PC i konsoli gier. Dziś wkracza również na rynek lifestylowy z nową linią Cloud MIX.

HyperX osiągnął również ważne kamienie milowe w dwóch innych kategoriach: sprzedał ponad milion klawiatur gamingowych i 65 milionów modułów pamięci. Wcześniej wprowadził na rynek mechaniczne klawiatury gamingowe HyperX Alloy z przełącznikami Cherry MX, a obecnie nadal rozwija te produkty, czego rezultatem jest mechaniczna klawiatura gamingowa HyperX Alloy Origins z firmowymi mechanicznymi przełącznikami klawiszy. Oferta pamięci HyperX obejmuje markowe moduły pamięci DDR4 FURY i Predator oraz moduły RGB z podświetleniem LED regulowanym za pomocą oprogramowania NGENUITY.

Wyniki skomentował Paul Leaman, Vice President HyperX w regionie EMEA:

HyperX zwiększa swój udział w rynku szybciej, niż wynikałoby z naszych przewidywań. Osiągnął pozycję lidera w dziedzinie zestawów słuchawkowych do komputerów PC i pioniera branży gamingowej. Sama liczba 10 milionów sprzedanych słuchawek robi wrażenie, ale dopiero gdy dodamy do tego wskaźniki sprzedaży klawiatur i modułów pamięci, widać, jaką potęgą stał się HyperX w branży urządzeń gamingowych

Dodaj komentarz

avatar

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów