Jeśli chcesz zwiększyć zasięg sensora ruchu Kinect lub Twój telewizor wisi na ścianie i nie masz gdzie go postawić, problem rozwiąże produkt firmy Hori. Stworzony przez nich uchwyt na kamerę pozwala w bezpieczny sposób i bez dodatkowych narzędzi umieścić Kinecta na szczycie płaskich telewizorów.
Wykonanie i jakość
Najnowszy sensor ruchu wyprodukowany przez Microsoft nie należy do małych i lekkich. Jeśli chcemy by był umieszczony na górze telewizora trzeba mu zapewnić stabilne i mocne podłoże. Produkt Hori został solidnie wykonany i przede wszystkim dobrze się prezentuje na telewizorze. Nie oszpecimy sobie nim salonu, a sensor ruchu będzie w nim bezpieczny.
Plastik jest twardy, a z frontowej strony lekko się świeci. Front jest z materiału piano black, który występuje w większości ramek płaskich telewizorów. Dzięki temu uchwyt nie rzuca się mocno w oczy i nie przeszkadza w oglądaniu telewizji.
Montaż uchwytu HORI do Kinecta
By zamontować Kinecta w uchwycie wystarczy go równo przyłożyć do plastikowej podstawki i przykręcić plastikową śrubą. Podstawka sensora podobnie jak aparaty fotograficzne została wyposażona pod spodem w dziurę do przykręcania. Po krótkiej gimnastyce i odpowiednim przykręceniu wszystko jest już praktycznie gotowe. W czasie przykręcania ważne jest równe przyłożenie i warto to robić na czymś miękkim np. pościeli (by nie zarysować Kinecta i bezpiecznie złączyć urządzenia).
Teraz wystarczy nałożyć na szczyt telewizora przykręcone urządzenie i ustawić je pod odpowiednim kątem w zależności od warunków w jakich umieszczony mamy telewizor. Samo mocowanie uchwytu na telewizorze jest bardzo proste i działa na zasadzie dźwigni, co widać na poniższych zdjęciach.
Zalety i możliwości
Dzięki urządzeniu Hori w niektórych lokalizacjach zasięg Kinecta znacząco się poprawi, a dzięki temu będą mogły swobodnie grać dwie osoby obok siebie. W czasie testów zauważyłem również lepsze wykrywanie ruchów przez urządzenie. Wcześniej, gdy miałem umieszczony sensor na półce, na której stał telewizor były problemy zwłaszcza z ucinaniem nóg lub w czasie skoków z podniesionymi rękoma. W nowej wyższej lokalizacji Kinect po prostu obejmuje większy obszar i dzięki temu poprawia komfort gry.
Z drugiej strony osoby, które mają zamontowany telewizor na ścianie są wręcz skazane na to urządzenie, chyba że mają chęci na zabawę i kombinowanie jak zamontować samodzielnie sensor konsoli Xbox One.
Warto wspomnieć też o małym dodatku do uchwytu, który ucieszy zwłaszcza osoby obawiające się o swoją prywatność. Hori w opakowaniu umieściło również klapkę blokującą zarówno kamerę RGB, jak i IR. Tak więc, gdy gramy w produkcje, które nie używają Kinecta można zasłonić jego kamerę.
Na sam koniec warto wspomnieć, że produkt nie jest kompatybilny z Kinectem do konsoli Xbox 360.
Podsumowanie
Dzięki produktowi Hori można w bezpieczny sposób zamontować Kinecta na telewizorze zwiększając zarazem jego zasięg. Cena sprzętu wacha się w okolicach 70-80 złotych, co za dobrze wykonany towar jest bardzo rozsądną kwotą.
HORI uchwyt do kamery Kinect Xbox One – galeria
Plusy
- Solidne wykonanie
- Dobrze się prezentuje
- Rozsądna cena
Minusy
- Montaż mógłby być trochę łatwiejszy