Connect with us

Cześć, wpisz czego szukasz.

TESTY SPRZĘTÓW

Hori Real Arcade Pro V Kai do Xbox One / Xbox 360 / PC – recenzja

Jeśli uwielbiacie bijatyki i do tego z nostalgią wspominacie czasy gry na automatach, musicie koniecznie zainteresować się sprzętem Hori Real Arcade Pro V Kai. Joystick świetnie sprawdza się w bijatykach, a do tego jest kompatybilny z komputerem PC oraz konsolami Xbox One oraz Xbox 360.

Wykonanie sprzętu stoi na bardzo wysokim poziomie. Dół został zrobiony z metalu, do którego przyklejono dwie gumowe maty. Dzięki temu Hori jest ciężkie i „przykleja się” do płaskiej powierzchni takiej jak np. stół czy biurko. Daje to duży komfort, ponieważ w czasie wystukiwania combosów w bijatykach sprzęt stabilnie stoi w miejscu, nie przesuwa się i nie trzęsie. Sama górna podstawka jest duża i w przypadku moich dłoni nie odczuwałem żadnego dyskomfortu spowodowanego brakiem miejsca na ręce. Szkoda, że górny panel został wykonany ze świecącego plastiku, który łatwo się „stempluje” w czasie użytkowania. Na szczęście powierzchnia jest dobrej klasy i łatwo za pomocą czystej ściereczki doprowadzić ją do czystości.

Oczywiście najważniejszym elementem urządzenia jest joystick zakończony wygodną plastikową kulką oraz 8 przycisków odpowiedzialnych za te same funkcje co na padzie. Przycisk opcji, na szczęście usytuowano z boku, dzięki temu w czasie gry nie ma możliwości przyciśnięcia go przypadkiem.

Sama gałka joysticku w czasie wykonywania ruchów wykonuje charakterystyczny dźwięk, ale nie przeszkadza to w rozgrywce i nadaje jej nostalgii. Jeśli kiedyś graliście na automatach na pewno wiecie o co chodzi.

Hori Real Arcade Pro V Kai ma również schowek na 3 metrowy kabel. Jeśli nie używacie sprzętu możecie go zwinąć i schować do bocznego pojemnika. Przewód w większości przypadków powinien starczyć do komfortowego podłączenia urządzenia pod konsolę.

Z boku Hori znajdują się kolejny przyciski znany ze standardowego pada Xbox Guide Button. Obok niego są także przełączniki pozwalające dostosować joystick do naszych preferencji. Tutaj możemy ustawić m.in. czy gramy na XONE czy X360 lub jakie ruchy ma wykonywać joystick (te znane z krzyżaka lub gałki analogowej).

Podpinanie sprzętu pod Xboxa jest bardzo łatwe, wystarczy włożyć kabel do gniazda USB i już wszystko działa. W przypadku PC możliwe, że będziecie musieli zainstalować sterowniki, które są dostępne na stronie producenta.

Czy rozgrywka za pomocą Hori Real Arcade Pro V Kai jest wygodna? Tak, bardzo. Hori idealnie nadaje się do takich gier jak Street Fighter V czy Tekken. W porównaniu do rozgrywki na padzie czuć od razu różnicę. Zabawa jest satysfakcjonująca i daje duże pole do popisu dzięki wygodnie ułożonym przyciskom. Gra się po prostu wygodniej i skuteczniej. Urządzenie można wykorzystywać do praktycznie wszystkich tytułów, ale nie zawsze będzie to wygodne (zwłaszcza gdy rozgrywka wymaga użycia D-Pada). Nieźle się sprawuje poza bijatykami w prostych produkcjach retro.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Sprzęt Hori kosztuje sporo, bo obecnie można go zakupić za około 600 zł. Czy warto zainwestować w niego swoje pieniądze? Jeśli uwielbiasz gatunek bijatyk i grasz przez sieć, będziesz bardzo zadowolony z Hori Real Arcade Pro V Kai. Na arenie uzyskasz przewagę nad graczami grającymi na padzie.

Plusy

  • Niezłe wykonanie
  • Wygodny w użyciu sprzęt
  • Długi kabel

Minusy

  • Wysoka cena
9

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Zobacz także...

QUIZY

Jeśli odpowiecie prawidłowo na 15 pytań, możecie być z siebie zadowoleni.

QUIZY

Dla naszych czytelników przygotowaliśmy kolejny quiz. Tym razem sprawdzamy czy znacie wszystkie bohaterki z gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Mamy dla Was 16 screenów...

QUIZY

Święta za pasem, niby już zima, a śniegu ni ma – a do tego na dworze niemal wiosenna temperatura. Na szczęście, gracze by poczuć prawdziwy...

QUIZY

W dzisiejszym quizie sprawdzimy waszą wiedzę na temat konsoli Xbox 360. Przekonajcie się czy rzeczywiście należycie do teamu zielonych. Mam dla Was 17 pytań, w których...

Advertisement