Half-Life: Alyx z nowymi fragmentami rozgrywki

Half Life

Valve opublikowało 3 materiały zawierające fragmenty rozgrywki z Half-Life: Alyx. Ponadto redakcja IGN również zaprezentowała własne 9-minutowe wideo.

Jest to więc świetna okazja, aby przekonać się, jak najnowsza odsłona popularnego cyklu prezentuje się w akcji. Wielu graczy mocno zawiodło się faktem, że nadchodzący Half-Life to tytuł przeznaczony dla gogli wirtualnej rzeczywistości.

Większość fanów liczyła na pełnoprawną kontynuację, a nie poboczną historię. Być może Valve za sprawą Alyx chcę podkręcić temperaturę i wzbudzić zainteresowanie swoją franczyzą.

Warto wspomnieć, że akcja gry ma miejsce pomiędzy wydarzeniami z pierwszej i drugiej części serii Half-Life. Podczas zabawy wcielimy się w Alyx Vance, młodą panią naukowiec, która wraz ze swoim ekscentrycznym ojcem stawia czoło oddziałom Kombinatu. Gdy jej rodzic zostaje uprowadzony, jedynym celem Alyx, jest go uwolnić i na zawsze pozbyć się wrogiego najeźdźcy.

Half-Life: Alyx dostępne będzie jedynie na komputerach osobistych za pośrednictwem platformy Steam. Tytuł będzie kompatybilny z następującymi goglami wirtualnej rzeczywistości: Valve Index, HTC Vive, Oculus Rift, Oculus Quest oraz Windows Mixed Reality. Premiera już 23 marca.