Gwint: Wiedźmińska gra karciana jeszcze w tym roku trafi na smartfony

Mikołaj Ciesielski | @MiChU_0l7 | | Przeczytasz w 2 min.

Gwint, czyli gra karciana osadzona w uniwersum Wiedźmina, doczeka się wersji na smartfony. Produkcja CD Projekt RED w pierwszej kolejności pojawi się na urządzeniach z systemem operacyjnym iOS. Posiadacze telefonów działających na Androidzie otrzymają dostęp do gry nieco później.

Polski deweloper nie ujawnił więcej szczegółów dotyczących wersji mobilnej wersji wiedźmińskiej gry karcianej. Szef projektu Gwinta – Jason Slama – podkreślił jednak, że firma od dłuższego czasu przygotowywała się do rozpoczęcia prac nad przeniesieniem produkcji na ekrany telefonów komórkowych.

„Kluczowym jest dla nas to, by wiernie przenieść wszystko, co stanowi o unikatowości naszej karcianki — piękną grafikę oraz rozbudowaną rozgrywkę — do mniejszego, ale nie mniej ambitnego formatu, jakim są smartfony” – powiedział Slama.

Przedstawiciel CD Projekt RED podkreślił również, że firma przystosowała technologię napędzającą rozgrywkę sieciową – w tym platformę GOG –  do smartfonów, dzięki czemu Gwint będzie działał na wspomnianych sprzętach poprawnie.

Slama dodał także, że efekty prac jego zespołu zostaną zaprezentowane jeszcze w tym roku. Oznacza to, że na szczegóły dotyczące mobilnej wersji gry Gwint musimy jeszcze poczekać.

Gwint: Wiedźmińska gra karciana dostępny jest na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Produkcja CD Projekt RED jest karcianką z gatunku free to play, w której występują mikropłatności.

Polski deweloper cały czas wspiera swój tytuł. Już jutro do gry trafi dodatek, zatytułowany „Krwawa Klątwa”. Rozszerzenie wprowadzi ponad 100 nowych kart w tym 31 neutralnych i 14 dla każdej frakcji. Nie zabraknie również nowych mechanik.

Gwint: Wiedźmińska gra karciana – zapowiedź dodatku „Krwawa Klątwa”

Dodaj komentarz

avatar

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów