Gry na telefon – w czym tkwi tajemnica popularności gier mobilnych?

Gry Mobilne
Gry Mobilne

Gry mobilne już jakiś czas temu zdominowały rynek gier. Jedna trzecia nowych aplikacji w sklepach Google Play i App Store to gry na telefon. Skąd się bierze takie zainteresowanie nimi? Jakie gry na telefon są najpopularniejsze?

Specjaliści od gier szacują, że w 2023 roku rynek gier mobilnych przekroczy wartość 100 mld dolarów. Poza tym coraz więcej spółek specjalizujących się w grach na telefon jest obecnych na giełdzie.

Dlaczego gry mobilne są tak popularne?

Zyski z gier mobilnych znacząco przewyższają zyski z gier na PC i konsole. Ich popularność ciągle rośnie, także w Polsce. W 2020 roku gry na telefon były prawie 3 razy popularniejsze niż gry na PC i ponad 3 razy popularniejsze niż gry na konsole. Skąd ta popularność?

Korzystanie z gier na telefon jest wygodne – można w nie grać bez względu na to gdzie się akurat przebywa. Stanowią rozrywkę dla każdego podczas dłuższej podróży, w poczekalni, w kolejce, na spacerze – zawsze i wszędzie. Poza tym są tanie albo w ogóle darmowe – można ściągnąć je ze sklepu Google Play/Appstore’a w kilka chwil. Dla graczy ważne jest to, że w daną grę można grać w domu, a potem można kontynuować na smartfonie.

Najlepsze gry na telefon

Najpopularniejssze i najlepsze gry na telefon wg użytkowników to m.in.: Gwint: Wiedźmińska Gra Karciana, Genshin Impact, Fornite, Call of Duty: Mobile, Super Mario Run, Among Us, EVE Echoes, World of Warships Blitz, Harry Potter: Zagadki i magia czyThe Elder Scrolls: Blades.

Czy gry na telefon online są rzeczywiście darmowe?

Czy gry mobile są faktycznie bezpłatne? Istnieje wiele darmowych gier na telefon – można je ściągnąć za darmo i grać w nie na podstawowym poziomie. Należy jednak pamiętać, że w większości gier mobilnych czyhają na użytkownika tzw. mikropłatności. Warto o tym wiedzieć, bo jeśli pożyczamy telefon z podpiętymi płatnościami dzieciom, to potem może okazać się, że z naszego konta gra ściągnęła co nieco gotówki. Wiele gier ma bezpłatny dostęp do pewnej części, natomiast za pełną wersję należy zapłacić.

Przeczytaj również artykuł na ten temat na blogu nju mobile: https://www.njumobile.pl/artykuly/gry-na-telefon.


Źródło: Materiał zewnętrzny