Grudniowe premiery miesiąca – gry, na które czekamy

Grudniowe Premiery Miesiąca
Grudniowe Premiery Miesiąca

Cześć! Witajcie w ostatnim tegorocznym przeglądzie najważniejszych premier miesiąca. Grudzień to przede wszystkim Halo: Infinite, ale myślę, że warto przyjrzeć się każdej innej grze, którą wspólnie opisaliśmy z Robertem i Konradem. Przyjemnej lektury!

Solar Ash (PC, PlayStation 4, PlayStation 5) – 2 grudnia

Robert: Producenci Hyper Light Drifter powracają ze swoim nowym dziełem. W tej grze ekskluzywnej na PlayStation i Epic Games Store zajrzymy w otchłań czarnej dziury, wcielając się w tzw. voidrunnerkę Rei, która przemierzając pustkowia będzie musiała powstrzymać zbliżający się kataklizm. To jednak nie fabuła, a klimat gra w Solar Ash pierwsze skrzypce. Wystarczy popatrzeć na screeny, by zobaczyć, że czarna dziura to przepiękna i bardzo oniryczna kraina, w której można znaleźć wszystko, co dziwne. Trochę przypomina to bardziej fantastyczne i surrealistyczne Haven, głównie za sprawą rozgrywki. Tutaj też będziemy biegać i ślizgać się po lewitujących wyspach, tyle że dla odmiany walka została zrealizowana w czasie rzeczywistym. Jeśli macie PS4 lub 5, gra powinna zwrócić waszą uwagę. Ja zaczekam, aż zakończy się ekskluzywność na Epicu.

Chorus (PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series) – 3 grudnia

Kasjan: Już lada moment zadebiutuje jedna z najciekawszych gier tego miesiąca, być może nawet najciekawsza, nie licząc nowego Halo. Chorus od Deep Silver i Fishlabs pojawi się na rynku na wiodące platformy w najbliższy piątek. Chorus to dynamiczna gra akcji TPP, która ma nam zaoferować ekscytującą kampanię fabularną, eksplorację głębi kosmosu, bitwy ze statkami i tajemniczymi stworzeniami z otchłani i świetną grafikę w 4K. Po zwiastunach i filmach z rozgrywki wydaje się, że możemy liczyć na dobrą produkcję, ale na pierwsze opinie musimy jeszcze poczekać.

Halo: Infinite (PC, Xbox One, Xbox Series) – 8 grudnia

Konrad: Sztandarowa marka Microsoftu nie ma łatwego życia na polskim podwórku. O ile na Zachodzie seria Halo posiada status wręcz kultowy, o tyle w Polsce najczęściej jej istnienie zbywane jest prychnięciem i komentarzem o strzelaniu kolorowymi kuleczkami. Szkoda, bo historia Master Chiefa ma do zaoferowania zdecydowanie więcej, a przepastne uniwersum Halo poznawać możemy nie tylko przy pomocy gier, ale też książek, komiksów oraz seriali. Najnowsza, osadzona w otwartym świecie odsłona serii miała zadebiutować wraz z premierą najnowszego Xboksa. Reakcje graczy na pierwszy gameplay były jednak tak bardzo negatywne, że debiut Halo Infinite ostatecznie przesunięto.

Syberia: The World Before (PC) – 10 grudnia

Robert: 28 maja 2021 roku zmarł Benoit Sokal. Belgijski twórca komiksów i gier komputerowych, którego magnum opus była gra przygodowa Syberia. Dosyć popularna w Polsce produkcja, w której wcielaliśmy się w Kate Walker i wyruszaliśmy w podróż śladami twórcy zabawek i automatów, by odnaleźć ostatnie mamuty. Niestety Sokalowi nie było dane doczekać premiery czwartej odsłony tej niemal dwudziestoletniej wyprawy. My jednak doczekamy, gdyż już w grudniu debiut zaliczy najnowsza, finalna odsłona Syberii. To gra, która kontynuuje fabułę po cliffhangerze, z jakim zostawiła nas trójka i stara się naprawić bolączki gameplay’owe i wydajnościowe, które sprawiły, że tamta odsłona spotkała się z chłodniejszym przyjęciem. I chociaż mam swoje obawy, o których możecie poczytać tutaj, to z czystego szacunku będę musiał zagrać, by duchowo pożegnać artystę i zakończyć przygodę z jednym z moich ulubionych point & clicków.

Alfred Hitchcock: Vertigo (PC) – 16 grudnia

Konrad: Umówmy się, Pendulo Studios nie jest znane z dostarczania najwyższej klasy gier przygodowych, ale ich dziełom zdecydowanie nie można odmówić polotu. Twórcy Blacksad: Under the Skin po raz kolejny wzięli się za „gradaptację” kultowego dzieła kultury, tym razem sięgając po film „Zawrót głowy” samego Hitchcocka. Niczym stareńki Silent Hill, Alfred Hitchcock: Vertigo rozpoczyna się od wypadku samochodowego, z którego Ed Miller, protagonista gry, cudem uchodzi z życiem. Nie jest to jednak powód do radości, bo we wraku nie odnaleziono jego żony i córki, z którymi podróżował. Rozpoczyna więc terapią z nadzieją, że dzięki niej odnajdzie odpowiedzi na pytania związane z ich losem. Historia opowiedziana będzie z perspektywy trójki bohaterów, a jako, że każdy z nich inaczej pamięta pewne wydarzenia, to właśnie naszym zadaniem będzie dojście do prawdy.

Gry warte uwagi

  • Mechajammer (PC) – 2 grudnia
  • Fights in Tight Spaces (PC, Xbox One, Xbox Series) – 2 grudnia
  • Thunder Tier One (PC) – 7 grudnia