Grave Keeper debiutuje na PC. Wkrótce premiera na Nintendo Switch

Kamil Kościelniak | @kamilgamerweb | | Przeczytasz w 2 min.
Grave Keeper
Grave Keeper

Grave Keeper, czyli oryginalna gra z gatunku  hack’n’slash, za którą stoi studio Baldur Games, debiutuje dziś  na PC.  Jeszcze tej wiosny gra pojawi się także na konsoli Nintendo Switch.

Akcję Grave Keeper osadzono w świecie fantasy – łowca nagród trafia do Zakazanej Twierdzy, gdzie czekają na niego wielkie skarby. Ich zdobycie nie jest jednak możliwe bez pokonania hord zróżnicowanych przeciwników i stawienia czoła niepokonanemu Królowi Szkieletów.

Paweł Waszak, jeden z deweloperów gry, powiedział, że podczas jej tworzenia twórcom przyświecał cel zrobienia gry łatwej, ale o zróżnicowanym gamplayu zapewniającym zabawę na wiele godzin.

Tytuł łączy w sobie mechanizmy znane z różnych typów gier. Chodzi m.in. o elementy niemal tradycyjne dla gatunku hack’n’slash, ale też np. o rozwiązania znane z gier w stylu idle/clicker. Celem było stworzenie modelu rozgrywki, który nie jest zbyt skomplikowany i jednocześnie może zaoferować wiele godzin dobrej zabawy.

W grze studia Baldur Games gracze znajdą w sumie 3 tryby gry, 8 zróżnicowanych lokacji, 14 podstawowych typów przeciwników (np. demony, szkielety i zombie), 9 bossów (również w elitarnej wersji), Króla Szkieletów oraz ponad 110 przedmiotów.

Zwiastun Grave Keeper

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów