Granblue Fantasy: Relink – studio Platinum Games nie pracuje już nad grą

Bartosz Zając | @_CORTARE_ | | Przeczytasz w 1 minutę
Granblue Fantasy Relink 2018 12 15 18 002

Granblue Fantasy: Relink, RPG akcji oparty o popularną grę mobilną nie jest już przygotowany przez Platinum Games, twórców m.in. NieR: Automata. Firma Cygames poinformowała, że studio wraz z wygaśnięciem kontraktu zostało oddalone od tworzenia gry i dalsza produkcja Granblue Fantasy: Relink będzie prowadzona wyłącznie przez wewnętrzny zespół programistów Cygames.

Czy oznacza to rozpoczęcie sporej części prac od nowa? Najprawdopodobniej nie, ponieważ już jakiś czas temu oba studia informowały, że wkrótce prace nad grą dobiegną końca. Wszystko wskazuje więc na to, że m.in. do wyeliminowania błędów i wprowadzenia ostatnich szlifów twórcy postanowili po prostu zrezygnować z pomocy z zewnątrz. Pozostaje jedynie mieć nadzieję, że mimo wszystko ta decyzja nie wpłynie w jakiś sposób na jakość tego świetnie zapowiadającego się RPG-a. Granblue Fantasy: Relink na rynku ma zadebiutować w tym roku wyłącznie na konsoli PlayStation 4.

Granblue Fantasy Relink – Zwiastun:

Źródło: https://gematsu.com/2019/02/granblue-fantasy-relink-development-moved-to-cygames-entirely-platinum-games-no-longer-involved

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów