Gran Turismo 7 najgorzej ocenianą, ale wciąż najlepiej sprzedającą się grą

Gran Turismo 7
Gran Turismo 7

Choć krytycy bardzo ciepło przyjęli najnowszą odsłonę serii Gran Turismo, to jednak gracze nie pozostawiają na grze suchej nitki.

Gran Turismo 7 po ostatniej aktualizacji, jest coraz bardziej zalewane przez graczy negatywnymi ocenami. W serwisie Metacritic najnowsza produkcja Polyphony Digital może się „pochwalić” średnią oceną graczy na poziomie 2.0 w wersji na PlayStation 5. Nieco lepie oceniana jest wersja na PlayStation 4, ale to wciąż zaledwie 2.9. Dla kontrastu warto wspomnieć, że średnia ocena krytyków to 87.

Fala negatywnych ocen sprawiła, że Gran Turismo 7, oczywiście zupełnie niezasłużenie, jest obecnie najgorzej ocenianą grą Sony w serwisie Metacritic. Przyczyną niskich ocen jest nieudana aktualizacja, która zawiesiła działanie serwerów na kilkanaście godzin oraz niefortunna decyzja twórców o zmniejszeniu nagród za wyścigi.

Oceny ocenami, ale graczy wciąż najwyraźniej sugerują się zdaniem krytyków oraz renomą marki, gdyż Gran Turismo 7 kolejny tydzień było najlepiej sprzedającą się grą w Wielkiej Brytanii.

Na drugim miejscu uplasował się Elden Ring, który zdołał awansować o jedno miejsce w stosunku do zeszłego tygodnia pomimo 25% spadku sprzedaży. Na trzecim miejscu jest WWE 2K22 (spadek 44%). Dzięki zniżkom do bestsellerów powróciły różne gry na Nintendo Switch: Super Mario 3D World + Bowser’s Fury, Pokemon Brilliant Diamond, Shining Pearl. Sprzedaż W Brilliant Diamond wzrosła o 564%, w stosunku do poprzedniego tygodnia co zaowocowało awansem z 26. na 5. pozycję.